Moskwa zakończy operację wojskową w Syrii dopiero, gdy odniesie pełne zwycięstwo nad terrorystami - oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Rosyjskie lotnictwo od czterech miesięcy bombarduje pozycje dżihadystów Państwa Islamskiego zlokalizowane w Syrii.

"Nie widzę podstaw do przerwania tej operacji, dopóki nie zostaną pokonani terroryści” - cytuje wypowiedź rosyjskiego ministra agencja Ria Novosti.

Ławrow wezwał zachodnią koalicję antyterrorystyczną, aby zlikwidowała na syryjsko - tureckiej granicy kanały nielegalnego zaopatrywania terrorystów. "Bez tego nie ma co liczyć na to, że kiedykolwiek dojdzie do przerwania ognia"- stwierdził Ławrow.

Kolejny raz szef rosyjskiej dyplomacji zarzucił zachodniej koalicji unikanie rozmów z Moskwą. Wyraził też ubolewanie z powodu, jak to ujął, "wysuwania pod adresem Rosji bezpodstawnych oskarżeń".

Parę dni temu Rosja poinformowała, że jeszcze w tym roku rozpocznie testowanie systemów rakietowych nowej generacji. Kompleksy S-500 będą mogły niszczyć cele w powietrzu, na ziemi i w kosmosie. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

>>> Polecamy: Miliardy dolarów na obronę przed Rosją. USA inwestują w bezpieczeństwo naszej części Europy