Hugh Richard Louis Grosvenor będzie od teraz zarządzał rodzinnymi nieruchomościami, wartymi 12,3 mld dol. Obejmują one obiekty m.in. w prestiżowych dzielnicach Londynu Belgravia i Mayfair, wiele wiejskich domów oraz nieruchomości należące do Grupy Grosvenor, której aktywa pod koniec 2015 roku były warte 19 mld dol.

“Firma Grosvenor Estate podlega ustawie z 1933 roku (the Grosvenor Estate Act), która ogranicza dziedziczenie tylko do linii męskiej” – komentuje Marilyn McKeever, prawnik z Berwin Leighton Paisner w Londynie.
Hugh Richard Louis Grosvenor jest cztery lata młodszy niż dziedzic fortuny Wal-Mart – Lukas Walton – kolejny najmłodszy miliarder w rankingu Bloomberga. Lukas Walton znalazł się na liście najbogatszych w listopadzie 2015 roku, gdy to właśnie on, a nie jego matka – Christy, odziedziczył fortunę po ojcu.

Kolejnymi najmłodszymi miliarderami na liście są współzałożyciele Facebooka – Dustin Moskovitz i Mark Zuckerberg, którzy mają po 32 lata. Majątek Zuckerberga jest wart 55 mld dol., a tylko w tym roku urósł o 9,2 mld dol.
Podczas gdy to nowy książę Hugh Richard Louis Grosvenor weźmie odpowiedzialność za odziedziczony majątek, skorzysta na tym także jego rodzina, w tym matka i trzy siostry. Firma Grosvenor Estate posiada bowiem aktywa przeznaczone dla obecnych i przyszłych członków rodziny Grosvenor.

Ojciec młodego miliardera, Gerald Cavendish Grosvenor, zmarł we wtorek po południu w szpitalu Royal Preston w Lancashire. Stało się to po tym, jak nagle zachorował w swojej posiadłości Abbeystead Estate w północnej Anglii. Przyczyny śmierci nie są znane.

>> Czytaj też: Najbogatsze rodziny z XV-wiecznej Florencji po prawie 600 latach wciąż są najbogatsze