"W ciągu 9 miesięcy tego roku Grupa wydała 875 mln zł na inwestycje. Większość na projekty związane z rozwojem biznesu - 425 mln zł i na inwestycje związane z utrzymaniem biznesu - 227,2 mln zł. Podtrzymujemy poziom wydatków w całym roku na 1,6 mld zł" - powiedział Łapiński podczas konferencji prasowej.

Budżet inwestycji w Grupie na lata 2014-2020 to 7 mld zł. Z prezentacji wynika, że do tej pory wydatkowane zostało ok. 1/3 tej kwoty.

W tym okresie celem Grupy Azoty w zakresie chemikaliów jest utrzymanie pozycji krajowego i europejskiego lidera na rynku melaminy, plastyfikatorów i alkoholi OXO w regionie Centralnej i Wschodniej Europy oraz rozwój sprzedaży pozostałych chemikaliów znajdujących się w portfelu Grupy.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

(ISBnews)