"Oferujący przydzielili inwestorom łącznie 1 405 154 akcji oferowanych, w następujący sposób:

1) 210 773 akcji oferowanych zostało przydzielonych inwestorom indywidualnym; oraz

2) 1 194 381 akcji oferowanych zostało przydzielonych inwestorom instytucjonalnym" - czytamy w komunikacie.

Średnia stopa redukcji zapisów dokonanych przez inwestorów indywidualnych wyniosła 56,6%. Rozliczenie transakcji nastąpi 1 grudnia, podano także.

"Kilkudziesięcioprocentowa redukcja zapisów w transzy detalicznej stanowi potwierdzenie znaczącego zainteresowania ofertą oraz zaufania do spółki. Pojawienie się nowych inwestorów w akcjonariacie w zasadniczy sposób wpłynie na wzrost wolumenu akcji w wolnym obrocie, a w efekcie poprawę płynności" - skomentował prezes Mo-Bruku i członek zarządu Ginger Capital Józef Mokrzycki, cytowany w komunikacie.

Spodziewana wartość free-float po transakcji wyniesie 41,74% akcji. Ginger Capital kontrolować będzie pakiet 35,01% akcji, a Value FIZ 23,25%, podano także.

Globalnymi koordynatorami oferty i prowadzącymi księgę popytu byli mBank i Ipopema Securities, a doradcą prawnym Kancelaria Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy.

Mo-Bruk w 2012 roku przeniósł się z NewConnect na rynek główny warszawskiej giełdy. Jego głównym biznesem jest gospodarka odpadami - zestalanie odpadów, produkcja paliwa alternatywnego i spalanie odpadów niebezpiecznych i medycznych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki wyniosły 130,57 mln zł w 2019 r.

(ISBnews)