"Mamy portfel o dobrej rentowności. Rentowność brutto na sprzedaży powinna być w tym roku na takim poziomie, jak w 2020 r. więc przed spółką przyzwoity, albo nawet więcej niż przyzwoity rok" - powiedział Grabowski podczas wideokonferencji.

Dodał, że poprawa marży w 2020 r. to głównie efekt kończenia się kontraktów podpisanych w latach 2016-2017.

Reklama

"Myślę, że jest duża szansa, że w tym roku będzie się ten poziom marży utrzymywał. Jeżeli będzie większa konkurencja, to marże się mogą wypłaszczać, ale to spłaszczenie nie powinno wywrócić całej struktury" - podkreślił prezes.

Poinformował także, że spółka pozostaje aktywna w przetargach na rynku kolejowym i tramwajowym.

"Chcielibyśmy mieć ok. 1-1,5 mld zł podpisanego w kontraktach w tym roku. Głód rynku jest duży, więc zobaczymy jak to się poukłada" - powiedział Grabowski.

W raporcie rocznym Torpol podał, że portfel zamówień na koniec 2020 r. wynosił 1,61 mld zł netto (bez udziału konsorcjantów), a jego średnia rentowność na sprzedaży brutto wynosiła ok. 7,2%.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 392 mln zł w 2020 r.

(ISBnews)