"Zysk operacyjny za I kwartał wyniósł 390 mln zł i jest rekordowy. Rentowność EBIT w tym okresie wyniosła 9,6% i poziom marży ok. 9,5% na ten rok jest przez nas oczekiwany" - powiedziała Rzońca-Bajorek podczas spotkania z dziennikarzami.

Wiceprezes Asseco Poland Marek Panek stwierdził, że miniony kwartał dla grupy był bardzo dobry, dołączyły do niej 3 nowe spółki (dwie w Izraelu i jedna w Polsce). Portfel zamówień Grupy Asseco na 2022 rok wynosi obecnie 11,2 mld zł, co oznacza wzrost o 30% w skali roku (przy kursach zmiennych; lub 18% przy kursach stałych, tj. takich, jakimi został przeliczony backlog za 2021 r.).

"Dwucyfrowy wzrost portfela pozwala patrzeć z optymizmem na cały rok, choć ze względu na sytuację (pandemia, konflikt wojenny) zachowujemy ostrożność" - wskazał wiceprezes.

Dodał, że wszystkie segmenty i obszary geograficzne grupy działalności rosną. Jedyne obawy budzi sektor publiczny w Czechach i Słowacji, gdzie wstrzymano nowe projekty.

"Myślę, że będziemy odczuwali to także w dalszej części roku" - ocenił wiceprezes.

Asseco Poland specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 14 498 mln zł w 2021 r.

(ISBnews)