Ale to może nie być kres możliwości NVidii, ponieważ pojawiła się właśnie nowa rekomendacja ze strony Rosenblatt Securities, która prognozuje, że cena akcji amerykańskiej spółki urośnie do 200 dolarów z obecnych 135 dolarów. Oznacza to więc perspektywę kolejnego wzrostu o blisko 50 proc., po tym jak tylko od początku tego roku akcje NVidii podrożały już o 174 proc., a w ciągu ostatnich trzech lat o ponad 625 proc.

Najbardziej spektakularne jest jednak to, że przy tej cenie akcji wartość rynkowa całej spółki sięgnęłaby 5 bilionów dolarów, czyli poziomu trudno dziś wyobrażalnego. Ale z drugiej strony jeszcze kilka lat temu poziom 3 bln dolarów też był niewyobrażalny.

NVidia to spółka, która jest autorem najbardziej spektakularnego skoku notowań na świecie w ciągu ostatnich miesięcy. Jest ona powszechnie kojarzona z szybkim wzrostem popularności na świecie technologii AI, czyli sztucznej inteligencji, ponieważ produkuje i sprzedaje mikroprocesory niezbędne do tego, aby tworzyć systemy AI w firmach. W efekcie inwestorzy na rynku są przekonani, że przed nią świetlana przyszłość z dalszym dynamicznym wzrostem przychodów i zysków.

Reklama

Akcje NVidii po pojawieniu się wspomnianej rekomendacji poszły we wtorek w górę o 3,5 proc., pomagając przy okazji indeksowi S&P 500 w osiągnięciu nowego, rekordowo wysokiego poziomu. S&P 500 pobił swój rekord już trzydziesty raz w tym roku.