"Przyjęliśmy taką zasadę, że w każdej dzielnicy znajdzie się świąteczne oświetlenie, ale w ograniczonym zakresie. W poprzednich latach świąteczne oświetlenie było widziane na każdej głównej ulicy miasta, w tym roku takich dekoracji będzie o około jedną trzecią mniej w stosunku do ubiegłego roku, ale m.in. na Krupówkach liczba dekoracji nie zmaleje" – wyjaśnił PAP burmistrz Zakopanego.

Wydadzą pół miliona złotych

Reklama

Zakopane na świąteczne dekoracje przeznaczyło w tym roku 500 tys. zł, a w ubiegłym 700 tys.

Oszczędności związane ze świątecznym oświetleniem nie dotkną słynnego deptaka, czyli Krupówek, gdzie ozdoby będą zainstalowane na wszystkich latarniach. Dekoracja pojawi się również na całej długości ulicy Kościuszki, a także na Równiach Krupowych.

"To są ulice reprezentacyjne, po których porusza się najwięcej turystów. Jest to ścisłe centrum Zakopanego, dlatego tam świąteczne dekoracje będą najbardziej widoczne" – dodał Dorula.

Na Krupówkach, tradycyjnie przy oczku wodnym, stanęła już wielka choinka, jednak uroczyste odpalenie lampek nastąpi w weekend podczas symbolicznego otwarcia sezonu zimowego pod Tatrami. W Zakopanem już dominuje świąteczna atmosfera w pełni zimy. Na Placu Niepodległości zorganizowano jarmark bożonarodzeniowy.(PAP)

autor: Szymon Bafia