PGNiG chce mieć umowy ws. refinansowania długu najpóźniej w III kw.Warszawa, 14.03.2019 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) pracuje nad refinansowaniem długu zapadającego w 2020 r. i zakłada podpisanie umów w tej sprawie najpóźniej w III kw. 2019 r., poinformował wiceprezes Michał Pietrzyk. Spółka chce podpisać umowę kredytu o wartości do 10 mld zł.

"Pracujemy nad refinansowaniem długu zapadającego w 2020 r., jesteśmy dość mocno w rozmowach z bankami. Zakładamy, że podpisanie umów nie później niż w III kw. 2019 r." - powiedział Pietrzyk podczas konferencji prasowej.

W rozmowie z dziennikarzami wiceprezes wyjaśnił, że spółka zakłada podpisanie umowy kredytu z grupą banków, z którą już współpracuje. "Tym razem będzie to kredyt, nie wyższy niż 10 mld zł" - powiedział.

"W połowie przyszłego roku zapadają obligacje o wartości 7 mld zł, do objęcia których zobowiązane są banki" - wyjaśnił.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)