Braster ustalił cenę emisyjną akcji serii I na 13,5 zł sztukaWarszawa, 19.07.2017 (ISBnews) - Braster postanowił określić jednostkową cenę emisyjną w wysokości 13,50 zł za akcję serii I, wobec wcześniejszej ceny maksymalnej na poziomie 16,5 zł, podała spółka.

„Jednocześnie […] rada nadzorcza emitenta udzieliła zgody w formie uchwały na w/w cenę emisyjną akcji serii I spółki" – czytamy w komunikacie.

Po zakończeniu procesu budowania księgi pobytu, zarząd spółki postanowił o zaoferowaniu do objęcia łącznie w ramach oferty publicznej akcji serii I spółki łącznie 3 000 000 akcji, w tym:

a) ostateczną liczbę akcji serii I spółki oferowanych w transzy inwestorom indywidualnym w ilości 76 010 akcji

b) ostateczną liczbę akcji serii I spółki oferowanych w transzy inwestorom instytucjonalnym w ilości 2 923 990 akcji, podano również.

Oferującym akcje jest Ipopema Securities.

Braster zapowiadał wcześniej, że chce pozyskać szacunkowo 54-63 mln zł, a środki mają zostać przeznaczone na globalną ekspansję systemu domowej profilaktyki raka piersi i rozwój działalności w obszarze telemedycyny.

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester - innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2015 r.

(ISBnews)