Reklama

Reklama

Reklama

Co nowego na polskim rynku mieszkań? Zobacz najnowszy raport [INFOGRAFIKI]

Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, po aktualizacji wskaźnika WIBOR oprocentowanie kredytów hipotecznych zauważalnie spadło osiągając najniższy poziom w historii. W najnowszym zestawieniu kredytów hipotecznych z wysokim (25%) wkładem własnym pojawiła się oferta z marżą wynoszącą zaledwie 0,85%. To duże zaskoczenie, gdyż w ostatnim czasie marże raczej rosły niż spadały. Takiego jej poziomu nie widzieliśmy od ponad trzech lat. Niestety, aby ją otrzymać, za uzyskanie kredytu trzeba zapłacić aż 5% prowizji. Taką ofertę przygotował Bank BPH. Jest ona dostępna jedynie dla klientów, którzy zostaną wysoko ocenieni przez bank pod względem ryzyka kredytowego. Warto dodać, że aby marża pozostała na poziomie 0,85% należy przez cały okres kredytowania posiadać rachunek, na który co miesiąc musi wpływać zadeklarowana kwota. Konieczne jest również korzystanie z karty kredytowej i dokonywanie nią co miesiąc transakcji na kwotę 500 zł. Niespełnienie tych warunków będzie skutkowało wzrostem marży do poziomu 1,25%. Oprócz BPH, marżę dla kredytów z wysokim wkładem obniżył mBank. Podwyżkę wprowadził natomiast BNP Paribas. W sumie średni marża spadła do 1,75% (z 1,78% w poprzednim miesiącu).
Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, po aktualizacji wskaźnika WIBOR oprocentowanie kredytów hipotecznych zauważalnie spadło osiągając najniższy poziom w historii. W najnowszym zestawieniu kredytów hipotecznych z wysokim (25%) wkładem własnym pojawiła się oferta z marżą wynoszącą zaledwie 0,85%. To duże zaskoczenie, gdyż w ostatnim czasie marże raczej rosły niż spadały. Takiego jej poziomu nie widzieliśmy od ponad trzech lat. Niestety, aby ją otrzymać, za uzyskanie kredytu trzeba zapłacić aż 5% prowizji. Taką ofertę przygotował Bank BPH. Jest ona dostępna jedynie dla klientów, którzy zostaną wysoko ocenieni przez bank pod względem ryzyka kredytowego. Warto dodać, że aby marża pozostała na poziomie 0,85% należy przez cały okres kredytowania posiadać rachunek, na który co miesiąc musi wpływać zadeklarowana kwota. Konieczne jest również korzystanie z karty kredytowej i dokonywanie nią co miesiąc transakcji na kwotę 500 zł. Niespełnienie tych warunków będzie skutkowało wzrostem marży do poziomu 1,25%. Oprócz BPH, marżę dla kredytów z wysokim wkładem obniżył mBank. Podwyżkę wprowadził natomiast BNP Paribas. W sumie średni marża spadła do 1,75% (z 1,78% w poprzednim miesiącu). / Media
Marcin Jańczuk Specjalista rynku nieruchomości Metrohouse & Partnerzy S.A.
Marta Kosińska ekspert rynku nieruchomości
Jarosław Sadowski Główny analityk Expander Advisors
Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Powiązane

Reklama
Reklama

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak