W transzy inwestorów instytucjonalnych oferowanych jest 2.333.665 akcji (88%), zaś w transzy inwestorów indywidualnych 318.226 akcji oferowanych (12%).
"Jesteśmy bardzo zadowoleni z zainteresowania inwestorów naszą ofertą zarówno w transzy detalicznej, jak i instytucjonalnej. Duża liczba chętnych na akcje, w tym renomowanych instytucji finansowych, świadczy o ich pozytywnej ocenie przedstawionej przez nas w trakcie road show strategii zwiększania wartości Selvity"– powiedział prezes Paweł Przewięźlikowski, cytowany w komunikacie.
Wczoraj zakończyła budowę księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych – jak zapewnia zarząd - jest spokojny o sukces emisji.
Zapisy w transzy instytucjonalnej przyjmowane są do 12 grudnia, a przydział akcji w obu transzach nastąpi do 16 grudnia. Spółka liczy, że jeszcze w tym roku zadebiutuje na głównym parkiecie GPW.
Cena emisyjna jest równa cenie maksymalnej, co oznacza, że wartość całej oferty może sięgnąć do 27,3 mln zł brutto.
Ok. 80% środków pozyskanych z emisji przeznaczone zostanie na segment innowacyjny, a reszta na rozwój segmentu usługowego.
W przypadku objęcia wszystkich akcji serii F, nowi akcjonariusze obejmą 20,22% udziału w kapitale zakładowym spółki, natomiast ich udział w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu wyniesie 15,45%.
Kapitał spółki dzieli się aktualnie na 10.463.566 akcji.
Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita jest notowana na rynku NewConnect.