- Są szczęśliwymi małpami – powiedział Musk, który realizuje także inne futurystyczne projekty. Wśród nich znajduje się Neuralink ˗ startup, który odpowiada za stworzenie interfejsu mózg-komputer. Założył także działającą w przemyśle kosmicznym firmę SpaceX, poza tym interesuje się sztuczną inteligencją oraz podziemnymi autostradami.

Biznesmen zapowiedział, że wideo z podłączonymi do elektroniki małpami zostanie wkrótce zaprezentowane, być może za około miesiąc.

- Posiadamy małpy, w czaszkach których zamontowaliśmy implanty z cienkimi przewodami, które potrafią grać w gry komputerowe. Chcemy, by rywalizowały między sobą w „mind-Ponga” – powiedział Musk.

Właściciel Tesli wyjaśnił, że pomysł z połączeniami nerwowymi i wszczepionymi do czaszki implantami ma rozwiązać w przyszłości problemy z urazami mózgu i kręgosłupa oraz umożliwić zwiększanie utraconych zdolności umysłowych.

- Istnieją prymitywne wersje tego urządzenia z przewodami wystającymi z głowy, ale to jest jak Fitbit w czaszce z maleńkimi przewodami, które są połączone z mózgiem – wyjaśnił miliarder.