Wynagrodzenia mają przyjąć formę tzw. akcji o ograniczonej zbywalności (ang. Restricted Stock Units), które są stosowane w amerykańskich giełdowych spółkach. Wartość akcji wynosi od około 50 do aż 180 tys. dol. w niektórych przypadkach. Wielu inżynierów otrzymało kwoty w wysokości 80, 100 i 120 tys. dol. w postaci akcji.

Apple prowadzi wojnę o talenty z firmami z Doliny Krzemowej i poza niej, a szczególnym zagrożeniem jest dla niego Meta. Tylko w ciągu ostatnich miesięcy firma Zuckerberga przejęła około 100 inżynierów Apple’a, ale wielu specjalistów podążyło w przeciwnym kierunku.

To nie przypadek. Obie firmy rywalizują ostro w zakresie rozwoju zestawów słuchawkowych oraz inteligentnych zegarków wyposażonych w wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość, a w ciągu najbliższych dwóch lat szykują kilka dużych premier sprzętu.

Reklama

Meta zintensyfikowała swoje próby pozyskiwania najzdolniejszych specjalistów Apple’a z działów rozszerzonej rzeczywistości, sztucznej inteligencji, oprogramowania i inżynierii sprzętu, bowiem chce w zbliżających się latach przenieść ciężar działalności w stronę produkcji technologicznego sprzętu oraz rozwoju metawersum.