Decyzja marokańskich władz to część serii nadzwyczajnych środków mających na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa. Jak poinformowało w poniedziałek marokańskie MSW, oprócz meczetów zamknięte ze skutkiem natychmiastowym będą restauracje, kina, kluby, łaźnie i wszelkie obiekty rozrywkowe.

Wcześniej ogłoszono zamknięcie szkół i zakaz zgromadzeń liczących powyżej 50 osób. Władze Maroka zawiesiły także wszystkie loty międzynarodowe. W kraju zdiagnozowano dotąd 29 przypadków nowego koronawirusa. Jedna osoba zmarła i jedna wyzdrowiała.

W poniedziałek swoje porty i lotniska zamknęła też Algieria, choć na razie tylko dla podróżnych do i z Europy. Początkowo zakaz obowiązywał jedynie podróżnych z Francji. Oficjalne statystyki w tym kraju mówią o 54 potwierdzonych przypadkach koronawirusa; zmarły cztery osoby.

Maroko nie jest jedynym krajem, który zdecydował o zamknięciu świątyń. Również w poniedziałek podobną decyzję podjęły władze Malezji. Wcześniej to samo zrobił Singapur oraz Kuwejt.

>>> Czytaj też: Europa stała się epicentrum pandemii. Krytyczny stan: 10 tys. nowych infekcji w jeden dzień