"Okupanci wzmagają antyukraińską i antyzachodnią propagandę w rosyjskich wojskowych placówkach medycznych. W tym celu wydział wojskowo-polityczny wschodniego okręgu wojskowego Federacji Rosyjskiej domaga się zorganizowania +wojskowo-politycznych przedsięwzięć informacyjnych o postępach demilitaryzacja i denazyfikacja Ukrainy za pośrednictwem specjalnego wydania gazety Komsomolskaja Prawda+" – czytamy we wpisie, do którego dołączony został skan odpowiedniego rosyjskiego dokumentu (https://tinyurl.com/musx7vya).

Według ukraińskiego wywiadu wojskowego rosyjskie szpitale są obecnie przepełnione żołnierzami, którzy brali udział w działaniach wojennych na terytorium Ukrainy.

"Większość z nich nie chce wracać do strefy wojny. Rosyjscy propagandyści próbują odwrócić tę sytuację za pomocą specjalnego wydania +Komsomolskiej Prawdy+. Są w nim zamieszczone pozowane zdjęcia prezentujące radość +wyzwolonych Ukraińców+, materiały na temat kłamstw światowych mediów i artykuły o poparciu Rosjan dla wojny przeciwko Ukrainie" - zaznaczył ukraiński wywiad.