Skymark Airlines, japońska linia lotnicza z siedzibą w Tokio, obsługuje połączenia krajowe oraz jedno międzynarodowe do Seulu. Jej głównym lotniskiem jest port lotniczy Tokio-Haneda.

Japońska firma postanowiła wprowadzić czterodniowy tydzień pracy dla pracowników obsługi naziemnej, prawdopodobnie od przyszłej wiosny, w ramach starań o utrzymanie ich miejsc pracy w związku z niskim popytem na podróże z powodu pandemii koronawirusa.

Skymark to pierwsza japońska linia lotnicza, która zdecydowała się na taki krok. Działająca od 1996 roku budżetowa linia lotnicza z Tokio planuje objąć nową regulacją tygodnia pracy wszystkich pracowników obsługi naziemnej, nie tylko tych, którzy wychowują dzieci lub opiekują się rodzicami.

Skymark- jak informuje agencja Kyodo powołując się na anonimowych informatorów z firmy- wypracuje w najbliższych miesiącach nowy system organizacji pracy oraz zmiany struktury wynagrodzeń pracowników i spróbuje wprowadzić czterodniowy tydzień pracy - choćby tylko częściowo - począwszy od kwietnia przyszłego roku.