"W niedzielę, 25 czerwca, spodziewamy się odprawić dwudziestotysięcznego pasażera - prawdopodobnie będzie to lot do Rzymu, realizowany przez PLL LOT. Wskazuje to na wysoką dynamikę wzrostu liczby podróżnych - pierwsze 10 000 osiągnięte zostało w 5 tygodni, a kolejne 10 000 w ciągu 3 tygodni. W niecałe dwa miesiące obsłużyliśmy prawie dwukrotnie (192 proc.) więcej pasażerów od rekordu rocznego ustanowionego w 2016, czyli ostatnim roku funkcjonowania starego portu" - powiedziała rzecznik PPL Anna Dermont, cytowana w komunikacie.

Paryż, Preweza, Rzym, Tirana i Warna

Lotnisko Warszawa-Radom oferuje dziś 5 połączeń regularnych - do Paryża, Prewezy, Rzymu, Tirany i Warny. Rejsy są realizowane przez PLL LOT. Ponadto port odprawia również rejsy czarterowe - do Antalyi i Tirany. Te loty wykonywane są przez Enter Air i PLL LOT na zlecenie biur podróży: Itaki, Nekery, TUI, Coral Travel, Greckich Podróży oraz Rego-Bis.

Reklama

"Dynamiczny rozwój przekłada się na zainteresowanie ze strony linii lotniczych i biur podróży. Partnerzy PPL znają wypełnienia samolotów startujących z Lotniska Warszawa-Radom, dlatego jesteśmy pewni, że z każdym rokiem siatka połączeń regularnych i czarterowych będzie rosnąć, a w raz z nimi liczba pasażerów" - dodała Dermont.

PLL LOT ogłosiły, że w sezonie zimowym - od października do marca - będą dalej realizować regularne rejsy na trasach do stolic Francji i Włoch. Zgodnie z zapowiedziami przewoźnika, oba kierunki będą wykonywane 3 razy w tygodniu, wskazano także.