Jak przekazała w czwartek rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. Dagmara Bielec, do incydentu doszło w środę przed odlotem samolotu do Antalyi. "Funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej w Radomiu otrzymali informację od obsługi lotniska, że w trakcie nadawania bagażu rejestrowanego, jeden z podróżnych stwierdził, że w jego bagażu znajdują się dwa granaty" – zrelacjonowała rzeczniczka.

Niezwłocznie na miejsce skierowano pirotechników. "51-letni mieszkaniec Radomia przyznał co prawda w ich obecności, że informacja o granatach była jedynie żartem, ale niestety, w takich sytuacjach nie ma taryfy ulgowej" – powiedziała rzeczniczka straży granicznej.

Zakaz wejścia na pokład i mandat

Podróżny został wylegitymowany, a następnie poproszony o otworzenie bagażu. Po sprawdzeniu walizki i stwierdzeniu, że nie znajdują się w nim żadne materiały niebezpieczne, mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Reklama

W związku z nieodpowiedzialnym zachowaniem podróżnego, kapitan samolotu, którym miał lecieć mężczyzna, nie zezwolił mu na wejście na pokład, co w konsekwencji pokrzyżowało mieszkańcowi Radomia plany związane z wyjazdem na urlop. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka