statystyki

Cesarz chce wrócić na giełdę. Elektrim szykuje się do drugiego debiutu

10 września 2014, 07:00 | Aktualizacja: 10.09.2014, 07:44
Elektrim w okresie notowania na giełdzie i w ostatnich latach

Elektrim w okresie notowania na giełdzie i w ostatnich latachźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Elektrim, jedna z najbardziej znanych spółek notowanych kiedykolwiek na GPW, szykuje się do drugiego debiutu. Firma kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka potrzebuje pieniędzy na inwestycje

Kwestia powrotu Elektrimu na warszawską giełdę ma się rozstrzygnąć w najbliższych dniach – dowiedział się nieoficjalnie DGP. Zbliżone do władz spółki źródło twierdzi, że decydenci skłaniają się ku temu, by po prawie siedmiu latach od wycofania Elektrimu z obrotu na GPW ponownie wprowadzić firmę na parkiet. Za takim rozwiązaniem przemawiać ma m.in. możliwość pozyskania przy okazji poprzedzającej ewentualny giełdowy debiut publicznej emisji akcji dodatkowych funduszy od inwestorów.

W samym Elektrimie odmówiono nam jakichkolwiek informacji na ten temat. Bożena Grybalow, dyrektor biura zarządu spółki, odesłała nas do Tomasza Matwiejczuka, rzecznika prasowego grupy kapitałowej Polsatu – imperium Zygmunta Solorza-Żaka, który jest dominującym akcjonariuszem Elektrimu. Ten na nasze pytania odpowiedział jednym zdaniem: – Spółka nie będzie komentowała tych informacji.

Elektrim był jedną z pierwszych spółek, jakie zadebiutowały na warszawskiej giełdzie. Było to 26 marca 1992 r., zaraz po tym, jak liczba podmiotów notowanych na naszym parkiecie przekroczyła... 10. Nowy giełdowy podmiot powstał w wyniku prywatyzacji dawnego PTHZ Elektrim. Firma prowadziła bardzo zróżnicowaną działalność, począwszy od produkcji rolnej, na konstrukcji maszyn, m.in. turbin energetycznych, kończąc. Do grupy kapitałowej należało ponad 140 firm.


Pozostało jeszcze 81% treści

Pełny tekst artykułu dostępny w wydaniu
cyfrowym Dziennika Gazety Prawnej.

Miesiąc już od 33 zł.
Kup dostęp.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (4)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze