Lech Żak został powołany na prezesa Enei Elektrowni PołaniecWarszawa, 03.07.2017 (ISBnews) - Walne zgromadzenie Enei Elektrowni Połaniec - spółki zależnej Enei - powołało do zarządu Lecha Żaka na funkcję prezesa oraz Marka Ryńskiego i Jacka Kutza, podała Enea.

"Od 1 lipca zarząd Enei Połaniec będzie pracował w następującym składzie: prezes zarządu - Lech Żak, wiceprezes zarządu ds. technicznych - Marek Ryński oraz wiceprezes zarządu ds. finansowych - Jacek Kutz" - czytamy komunikacie.

Lech Żak jest wiązany z branżą energetyczną od ponad 40 lat. Był m.in. pierwszym prezesem Enei Operator. Od marca tego roku pełnił funkcję wiceprezesa ds. technicznych Enei Połaniec.

Marek Ryński pracuje w Elektrowni Połaniec od 21 lat. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora produkcji w Enei Połaniec.

Jacek Kutz od 15 lat pracuje w Elektrowni Połaniec na stanowiskach kierowniczych w obszarze finansów. Wcześniej związany m.in. z Hutą Szkła Ujście oraz Zakładem Porcelany i Porcelitu w Chodzieży. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora finansowego w Enei Połaniec.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

(ISBnews)