Oriental Watch, japońska firma specjalizująca się w produkcji najwyższej klasy zegarków, szacuje, iż w nadchodzącym roku wielkość jej sprzedaży wzrośnie o co najmniej 10 proc. w porównaniu do roku obecnego. Przede wszystkim będzie to spowodowane zwiększeniem popytu na dobra ekskluzywne wśród obywateli Chin. Państwo Środka to największy rynek zbytu dla Oriental Watch.

Według ekonomistów, w obliczu stopniowego ożywiania gospodarki globalnej, Chińczycy będą bardziej skłonni do wydawania posiadanych pieniędzy. Coraz bogatsze społeczeństwo, więcej niż dotychczas będzie przeznaczało na zaspokajanie potrzeb wyższego rzędu, czyli m.in. zakup dóbr luksusowych. Analitycy agencji Bloombergu prognozują zaś, że tempo wzrostu gospodarczego w 2010 roku wyniesie w Chinach ok. 10,5 proc. 

Na skutek widocznego już w tym roku zwiększenia zaufania wśród chińskich konsumentów firma Oriental Watch odnotowała 84 proc. wzrost wartości rynkowej w stosunku do 2008 roku. Obecnie przedsiębiorstwo posiada ponad 100 punktów sprzedaży w Chinach, 12 w Hongkonu i 2 w Macau.  Jednakże, pomimo optymistycznych prognoz co do wzrostu ilości sprzedaży, Chińczycy najwięcej zegarków będą kupowali od szwajcarskich producentów. Zegarki, takich marek jak Omega, Rolex, czy Swatch cieszą się w Państwie Środka największą popularnością .