statystyki

Czołg Anders został zaprezentowany w Kielcach (GALERIA)

9 września 2010, 06:35 | Aktualizacja: 10.09.2010, 13:42
Tylko na Forsal.pl

Bumar przedstawił na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach swój najnowszy produkt - czołg o nazwie Polska Platforma Bojowa XXI wieku Anders.

Reklama

Reklama

Polska Platforma Bojowa XXI wieku otrzymała nazwę Anders, po słynnym polskim generale Władysławie Andersie.

Jest to projekt finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Został zaprojektowany w należącym do Bumaru gliwickim OBRUM. Elektronikę dostarczył WB Elektronics z Ożarowa, a stanowisko zdalnie sterowanych karabinów maszynowych Kobuz zainstalowały Zakłady Mechaniczne Tarnów.

W przyszłości "Anders" ma być produkowany w oparciu o możliwości techniczne i produkcyjne Zakładów Mechanicznych „BUMAR-ŁABĘDY” SA.

Projekt kosztował 20 mln zł i jest obecnie w fazie przed prototypowej. Pojazd obsługiwany będzie przez trzech członków załogi, a na pokład będzie mogło wejść dodatkowo czterech żołnierzy desantu. Maksymalna prędkość czołgu Anders wynosi 72 km/h.

Kiedy więcej egzemplarzy zjedzie z taśmy produkcyjnej? Bumar czeka na zamówienia. Jak pisała "Rzeczpospolita" w sierpniu, tylko nasza armia potrzebuje nawet 800 nowych pojazdów tego typu.

>>> Zobacz też: Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach [Galeria]

Reklama

Reklama

  • Grubas(2014-03-03 08:30) Odpowiedz 00

    Nawet taki lekki czolg, jesli zaczniemy produkcje masowo w fabrykach samochodow, jak to robili Niemcy podczas ostatniej wojny, moglby zwiekszyc mozliwosci obronne Polski. Jakos nie bardzo wiem po co az 3 ludzi?! Czy nie wystarczy dowodca i kierowca? Dowodca moglby zaznaczac cele, a reszte robilby komputer. Ladowal amunicje i strzelal. Oczywiscie potrzebny bylby procesor obrazu z silnym komputerem... No i oczywiscie nie zapomnijmy nazwac tego czolgu jako lekki traktor!!! Co jest elementem podstawowym, zeby zachowac trupy T72 i nie przekroczyc porozumien. Porozumienia bowiem nie ograniczaja ilosci traktorow, jako sprzetu pomocniczego. NIewazne ze ten czolg nie spelnia wymagan polskich wojskowych. Trzeba go okopac, zatem nalezy mu sie lemiesz z przodu, co bardziej wydluzy jego zywotnosc.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze