"Proces sprzedaży aktywów rozpoczął się w grudniu 2014 r. Oferta została skierowana do wyselekcjonowanego grona inwestorów strategicznych" - powiedział informator "Pulsowi Biznesu".

"PB" wylicza, że wśród potencjalnych nabywców Newagu są międzynarodowi producenci taboru kolejowego: Alstom i Bombardier, szwajcarski Stadler i Skoda Transportation, być może także Siemens.

"Każdy może w dowolnej chwili kupować akcje spółki giełdowej. Newag jest ciekawym partnerem biznesowym dla zagranicznych firm z branży, co potwierdza nasza dobra współpraca z nimi. Jeśli pojawi się konkretna propozycja na zakup mojego pakietu, będę ją rozważał" - powiedział Jakubas gazecie.

>>> Czytaj też: Jakubas złożył wniosek do UOKiK o zgodę na przejęcie kontroli nad Newagiem

Reklama

Jakubas poinformował również "PB", że spółka intensywnie pracuje nad wyjściem za granicę i jego wielosystemowa lokomotywa w tym roku powinna być dopuszczona w kilku państwach. Zapowiedział także, że spółka w tym roku przekroczy pułap 1 mld zł rocznych przychodów.

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. W zakładach spółki w Nowym Sączu prowadzone są prace w segmencie elektrycznych zespołów trakcyjnych, wagonów osobowych i lokomotyw spalinowych. Należąca do grupy spółka Newag Gliwice S.A. specjalizuje się w obszarze produkcji oraz modernizacji lokomotyw elektrycznych. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2013 r.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu"