Władimir Putin

Władimir Putin

źródło: Bloomberg / Jochen Eckel

Kreml zaprzecza informacjom o narodzinach dziecka prezydenta Rosji. "Informacja o urodzinach dziecka Władimira Putina nie odpowiada rzeczywistości" - oświadczył rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow.

Według szwajcarskich mediów, partnerka Putina, 31-letnia Alina Kabajewa, urodziła dziecko w jednej ze tamtejszych klinik. Część mediów spekuluje, że może to być powód "zniknięcia" rosyjskiego prezydenta z przestrzeni publicznej w ostatnich dniach.

Jednak, jak pisze gazeta "Corriere del Ticino", mimo porodu swojej partnerki Władimir Putin nie pojawił się w Lugano, największym mieście włoskojęzycznego kantonu Tessyn. Według gazety, Alina Kabajewa urodziła córkę w klinice świętej Anny. Do porodu miało dojść kilka tygodni temu, więc jak twierdzą źródła dziennika, nie ma to związku z brakiem oficjalnych wystąpień Putina.

Innego zdania jest jednak największy szwajcarski tabloid "Blick". Według niego, rosyjski prezydent i jego partnerka zarezerwowali nawet dwa pokoje w klinice w Lugano - jeden dla Kabajewej, a drugi dla Putina i jego ochrony. Pokoje były zajęte przez kilka dnia na początku tego tygodnia, jednak zostały już zwolnione. Wybór tego szpitala miał polecić Putinowi jego przyjaciel, były premier Włoch Silvio Berlusconi. W klinice świętej Anny w Lugano rodziła jego córka Barbara.

Nowo narodzone dziecko ma być trzecim w związku Putina z Kabajewą. Para ma także syna Dmitrija, urodzonego w 2009 roku, a także 3-letnią córkę.

>>> Czytaj też: Były doradca Putina: W Moskwie zawiązano "spisek generałów". Chcą usunąć prezydenta

Rosyjska ambasada w Szwajcarii nie odnosi się do informacji tamtejszych mediów. "Komentujemy tylko oficjalne informacje" - głosi lakoniczny komunikat rosyjskiej ambasady.

Nowo narodzone dziecko jest trzecim w związku Putina z Kabajewą. Para ma także syna Dmitrija, urodzonego w 2009 roku a także 3-letnią córkę.