Już teraz kilka firm motoryzacyjnych sprzedaje samochody z funkcją autopilota. Należą do nich Mercedes, Honda czy Infiniti. Producenci jednak ograniczyli możliwość zdalnego sterowania autem i wymagają od kierowców, by trzymali ręce na kierownicy. Jeśli zdejmą je choć na kilka sekund, rozlega się sygnał alarmowy i auto się zatrzymuje.

>>> Czytaj też: Apple kupi Teslę?

Produkująca luksusowe auta elektryczne Tesla chce pójść znacznie dalej. Szef tej firmy Elon Musk zapowiedział, że jeszcze przed wakacjami rozpocznie sprzedaż sedana Model S mogącego całkowicie przejąć kontrolę nad jazdą na głównych drogach, przede wszystkim autostradach. Auta Tesli będą też mogły być "przywołane" przez kierowcę za pomocą smartfona, będą też mieć funkcję samodzielnego parkowania.

Niektórzy eksperci mają wątpliwości czy jazda samochodami na autopilota jest w USA legalna. Tesla odpowiada, że w jej systemie nie ma niczego, co byłoby niezgodne z przepisami. Na werdykt trzeba zaczekać dopóki pierwsze samosterujące auta nie wyjada na drogi i nie okaże się, do czego są naprawdę zdolne.

>>> CZytaj też: Rewolucyjny pomysł Elona Muska. 700 satelitów dostarczy internet całemu światu