statystyki

Niemcy atakują Słowację. Berlin ingeruje w szczyt Grupy Wyszehradzkiej

14 lutego 2016, 12:27 | Aktualizacja: 14.02.2016, 15:05
Źródło:IAR
Angela Merkel, Kanclerz Niemiec, 2014 r.

Angela Merkel, Kanclerz Niemiec, 2014 r.źródło: ShutterStock

Rząd Niemiec krytykuje plan poświęcenia szczytu Grupy Wyszehradzkiej ochronie granic strefy Schengen. O wystosowaniu do Bratysławy oficjalnej interwencji dyplomatycznej przez Berlin poinformował premier Słowacji Robert Fico.

reklama

reklama

W czasie konferencji prasowej po spotkaniu programowym partii SMER Robert Fico poinformował, że słowackie ministerstwo spraw zgranicznych otrzymało od Niemiec reprymendę. Premier nie krył oburzenia treścią pisma. Podkreślił, że Niemcom nie podoba się to, iż Grupa Wyszehradzka chce wspólnie z Bułgarią i Macedonią rozmawiać o ochronie granic zewnętrznych Unii Europejskiej. Fico zapewnił, że planowany na poniedziałek szczyt się odbędzie, a jego uczestnicy przedstawią konkretne propozycje.

Jak dodał premier Fico, Grupa Wyszehradzka będzie forsować stanowisko, że skoro Grecja zawiodła, to korzystniej jest inwestować pieniądze w ochronę granic, które oddzielają ją od Macedonii i Bułgarii.

Wcześniej niemiecki tygodnik "Der Spiegel" skrytykował państwa Grupy Wyszehradzkiej. Ocenił, że proponowane przez nie rozwiązania są niezgodne z planem realizowanym przez kanclerz Angelę Merkel. 

>>> Czytaj też: "Beata Szydło dopuściła się nieczystego zagrania" - komentarze niemieckiej prasy

reklama

reklama

  • olo(2016-02-14 13:23) Odpowiedz 550596

    Oszalałe w polityczne poprawności Niemcy ściągają właśnie na Europę Zachodnią koniec jej istnienia w formie, jaką znamy od 2000 lat. Nie wiem, skąd to się bierze, można przypuszczać, że Merkel jest agentką rosyjską lub żydowską (zarówno Rosja jak i Izrael cieszą się z rozwoju sytuacji w Europie zmierzającej w kierunku chaosu, wojny domowej na tle religijnym). Należy przewidzieć, że w perspektywie kilku najbliższych lat zacznie się w Niemczech, Francji czy Szwecji normalna wojna domowa, rozszerzą się obszary eksterytorialne, pozostające pod kontrolą islamistów, nastąpi potężny wzrost terroru muzułmanów wobec społeczeństw zachodnioeuropejskich, a efekt tego będzie taki, że będziemy mieli na zachodniej granicy całą masę ludzi uciekających do Polski w poszukiwaniu spokoju i normalnego, bezpiecznego życia. Raczej nie widzę szans, aby sytuacja potoczyła się inaczej biorąc pod uwagę ciągle zwiększający się napływ imigrantów, panującą polityczną poprawność i impotencję przywódców UE, a także zastraszającą dzietność muzułmanów...

    Pokaż odpowiedzi (3)
  • Wahoo(2016-02-14 17:11) Odpowiedz 38393

    "Polski rząd wspierając antyzachodnie tendencje, jak lunatyk zmierza ku rafie"

  • folks(2016-02-14 18:19) Odpowiedz 27878

    zostaniemy porzuceni na pozarcie Rosji, jesli wprowadza male Schengen

  • Terminator(2016-02-14 13:40) Odpowiedz 2494

    Trzymać się razem!

  • hjb(2016-02-14 13:23) Odpowiedz 225259

    rece precz od GRUPY WYSZACHRADZKIEJ niemcy i szwedzi spowodowali to ze pewnie europa bedzie wielka arabia i pojdzie na dno.

  • marian(2016-02-14 14:13) Odpowiedz 17080

    Co ma Angela (w młodości należąca do komunistycznej organizacji) do grupy wyszehradzkiej?

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Brudna larwa(2016-02-14 14:52) Odpowiedz 164260

    Angela woli ciapatego niż SŁOWIAŃSKIEGO....

  • kibic(2016-02-15 11:57) Odpowiedz 12887

    trzymajmy sie razem niemcy teraz sa obsrani bo dali kase ludziom z Po a oni przegrali i plan poszedl sie jeba...... co to jest za unia skoro jedno panstwo nakazuje pozostałym klamac i przyjmowac niby potrzebujacym uchodzcą hehhe czy oni nigdy nie byli we francji przeciez za 15 lat juz francji nie bedzie nie odladaja internetu smiech na sali normalnie polaczki nie glupie i sie potrafia bronic !!

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • buehehe(2016-02-14 19:53) Odpowiedz 123142

    Gonić szkopskich kolonialistów za Odrę!! Budować silną grupę środkowoeuropejską.

  • qwerty(2016-02-14 17:46) Odpowiedz 11370

    "Wciąż słyszę: PiS porządzi osiem lat, 10, 15. Rozjedzie społeczeństwo, opór wygaśnie, nastanie martwa cisza podtrzymywana datkami dla różnych grup społecznych. W najczarniejszych wizjach Polską zawładną bojówki i zapełnią się więzienia. W tych kasandrycznych proroctwach dwadzieścia parę lat demokracji to jedynie przerywnik w polskich dziejach, krótkie odstępstwo od normy wyznaczanej przez autorytaryzm i przemoc."

  • dixii44(2016-02-14 18:47) Odpowiedz 85143

    Boją się bo Rozłam = Międzymorze

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Remora(2016-02-14 17:03) Odpowiedz 8014

    Wygląda na to, że Dobra Zmiana będzie baaardzo drogo kosztować "suwerena"

  • Barbara(2016-02-15 01:10) Odpowiedz 5696

    A co Niemcy tak sie wszedzie wtrącają??? Oni moga tylko sobie pomarzyc. Uchodzcy ida caly czas..tego nie moga zatrzymac i pani Makrela jeszcze zaprasza. Nie chce ich w Polsce...to barbarzynstwo...

  • aga(2016-02-14 23:31) Odpowiedz 5438

    Idiotka

  • Iwona(2016-02-15 07:07) Odpowiedz 4646

    Merkel niestety trzęsie całą Europa. To czego nie zrobił Hitler siła Merkel robi przy pomocy pieniędzy. To jest 4 rzesza a nie Unia Europejska.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • slowak(2016-02-15 07:09) Odpowiedz 34104

    juz Niemy pokazują pazury .. czyżby wojenka im w głowie..??? Niemcy trzymaja z Putinem .....

  • tadi(2016-02-15 15:11) Odpowiedz 2859

    Nie udało się z Polską ,wzięli się za Słowację.

  • katol(2016-02-15 12:31) Odpowiedz 2513

    Zwariowała Baba i tyle.

  • ziom(2016-02-15 06:33) Odpowiedz 2234

    Odstrzelić Melker !!

  • Lixen(2016-02-15 09:45) Odpowiedz 2064

    Patrz Pan, Tusk obiecał że wrócą z emigracji... nie powiedział tylko dlaczego...