"Dzisiaj kończymy naszą współpracę z PKP Intercity. Okres ostatnich kilkunastu miesięcy w spółce, a więc okres, w którym mieliśmy ogromną przyjemność sprawować funkcję w zarządzie spółki, był czasem zmian w PKP Intercity. Wierzymy, że był to czas przełomu w historii spółki" - napisali w przesłanym mediom oświadczeniu Jacek Leonkiewicz i Magdalena Zajączkowska-Ejsymont.

Jak wskazali, gdy przychodzili do spółki z początkiem 2015 r., musieli "zmierzyć się z wieloma wyzwaniami".

"Najważniejszym jednak osiągnięciem jest powrót pasażerów do PKP Intercity. W 2015 r. przewieźliśmy ponad 31 mln pasażerów, co było wynikiem o ponad 5,5 mln lepszym niż w 2014 r. (...) Wierzymy, że zrealizowane działania będą miały pozytywne przełożenie na kolejne lata funkcjonowania PKP Intercity" - podkreślili.

Jacek Leonkiewicz objął stanowisko prezesa PKP IC 16 stycznia 2015 roku. Wówczas to zastąpił poprzedniego prezesa Marcina Celejewskiego.

Wcześniej Jacek Leonkiewicz był w PKP S.A. odpowiedzialny za nadzorowanie procesów prywatyzacyjnych w Grupie PKP. Przeprowadził debiut giełdowy PKP Cargo, a następnie sprzedaż kolejnego pakietu akcji przewoźnika w ramach transakcji ABB. Pod koniec 2014 roku rozpoczął również procesy prywatyzacyjne kolejnych spółek z Grupy PKP – TK Telekom i PKP Energetyka. Od 2013 r. pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego ds. Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji w PKP S.A.

Odchodząca Magdalena Zajączkowska-Ejsymont, która dołączyła do zarządu razem z Jackiem Leonkiewiczem, od lipca 2013 r. pełniła funkcję członka rady nadzorczej, a od października 2013 r. również przewodniczącej Komitetu Audytu rady nadzorczej PKP Intercity.

>>> Czytaj też: Mordercza konkurencja na torach. Będzie wysyp tanich biletów

Źródło: PAP/ISB News