statystyki

Mercator Medical chce wrócić do płacenia dywidendy po zakończeniu inwestycji

8 sierpnia 2016, 11:07 | Aktualizacja: 08.08.2016, 12:48
Źródło:ISBnews

Mercator Medical, który ogłosił dziś strategię do 2018 r., zakładającą nakłady inwestycyjne na poziomie ponad 110 mln zł, chce wrócić do płacenia dywidendy po zakończeniu "najgorętszego okresu inwestycji", poinformowali przedstawiciele zarządu.

Reklama

Reklama
"Zakładamy, że spółka jest od tego, by płacić dywidendę i niepłacenie dywidendy przez spółkę, która wykazuje zysk traktujemy jako zdarzenie nadzwyczajne. Chcielibyśmy powrócić do płacenia dywidendy tuż po zakończeniu najgorętszego okresu naszych inwestycji" - powiedział prezes dr Wiesław Żyznowski podczas konferencji.

Z zysku za 2015 rok spółka nie wypłaciła dywidendy. W czerwcu ub.r. akcjonariusze Mercator Medical zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 2,16 mln zł z zysku za 2014 r., co dało wypłatę w wysokości 0,25 zł na jedną akcję.

Zarząd Mercator Medical poinformował dziś, że zatwierdził strategię rozwoju i wzrostu spółki w latach 2016-2018. Zakłada ona budowę fabryki jednorazowych rękawic nitrylowych w Tajlandii o wydajności ok. 150 mln sztuk rękawic miesięcznie kosztem 107 mln zł, budowę fabryki wyrobów medycznych z włókniny w Polsce nakładem 3,8 mln zł, ekspansję dystrybucyjną w wybranych krajach Europy Zachodniej i osiągnięcie pozycji jednego z trzech największych graczy na rynku rękawic medycznych na wszystkich rynkach dystrybucyjnych Grupy w Europie Środkowej i Wschodniej.

Mercator Medical to producent rękawic medycznych i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku. Działa na rynku Polski, Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji. Akcje spółki są notowane na GPW od stycznia 2014 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze