"Zakładamy, że spółka jest od tego, by płacić dywidendę i niepłacenie dywidendy przez spółkę, która wykazuje zysk traktujemy jako zdarzenie nadzwyczajne. Chcielibyśmy powrócić do płacenia dywidendy tuż po zakończeniu najgorętszego okresu naszych inwestycji" - powiedział prezes dr Wiesław Żyznowski podczas konferencji.

Z zysku za 2015 rok spółka nie wypłaciła dywidendy. W czerwcu ub.r. akcjonariusze Mercator Medical zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 2,16 mln zł z zysku za 2014 r., co dało wypłatę w wysokości 0,25 zł na jedną akcję.

Zarząd Mercator Medical poinformował dziś, że zatwierdził strategię rozwoju i wzrostu spółki w latach 2016-2018. Zakłada ona budowę fabryki jednorazowych rękawic nitrylowych w Tajlandii o wydajności ok. 150 mln sztuk rękawic miesięcznie kosztem 107 mln zł, budowę fabryki wyrobów medycznych z włókniny w Polsce nakładem 3,8 mln zł, ekspansję dystrybucyjną w wybranych krajach Europy Zachodniej i osiągnięcie pozycji jednego z trzech największych graczy na rynku rękawic medycznych na wszystkich rynkach dystrybucyjnych Grupy w Europie Środkowej i Wschodniej.

Mercator Medical to producent rękawic medycznych i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku. Działa na rynku Polski, Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji. Akcje spółki są notowane na GPW od stycznia 2014 r.

(ISBnews)