Warszawa, 01.09.2016 (ISBnews) - Mercator Medical opublikuje prospekt związany z emisją do 1,8 mln akcji serii G w poniedziałek, 5 września, podała spółka.

"Proces zatwierdzenia prospektu przebiegł dość sprawnie i już 5 września będziemy mogli zaprezentować inwestorom szczegóły dotyczące oferty publicznej. Środki z emisji akcji pozwolą nam realizować poszczególne etapy zaktualizowanej w sierpniu strategii, a co za tym idzie - rozwijać się jeszcze dynamiczniej" - powiedział prezes i główny akcjonariusz spółki Wiesław Żyznowski, współzałożyciel, cytowany w komunikacie.

Na podstawie prospektu spółka planuje przeprowadzenie oferty publicznej do 1,8 mln akcji serii G. Oferującym w transakcji będzie Dom Maklerski Vestor.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła wczoraj prospekt emisyjny sporządzony przez Mercator Medical w związku z ofertą publiczną akcji serii G oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii G oraz praw do akcji serii G.

W grudniu ub.r. akcjonariusze Mercator Medical zdecydowali o emisji do 1,8 mln akcji serii G o łącznej wartości nominalnej 1,8 mln zł bez prawa poboru.

Mercator Medical to producent rękawic medycznych i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku. Działa na rynku Polski, Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji. Akcje spółki są notowane na GPW od stycznia 2014 r.

(ISBnews)