Wraca staromodny socjalizm? Corbyn może być alternatywą dla Macrona [OPINIA]

18 czerwca 2017, 08:09
Źródło:MAGAZYN DGP
Socjalizm

Socjalizmźródło: ShutterStock

Po przedterminowych wyborach w Wielkiej Brytanii torysi najpewniej utrzymają się przy władzy. Ich przewaga nad Partią Pracy mocno jednak stopniała. Dla lewicy (i to nie tylko tej brytyjskiej) płynie stąd kilka intrygujących lekcji - pisze Rafał Woś.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa

Reklama

Komentarze (10)

  • normalny(2017-06-18 15:17) Zgłoś naruszenie 5613

    Raz sierpem jak młotem czerwoną... i Wosia

    Odpowiedz
  • JPB(2017-06-18 11:27) Zgłoś naruszenie 498

    Popatrzcie co się dzieje w RPA. Najpierw były zamach terrorystyczne przeprowadzane przez Nelsona Mandelę, do władzy doszli czarni ze słowami piosenki na ustach "Kill the Boer" . Tutaj jest link jak prezydent RPA śpiewa zabić białego a murzyni tańczą proszę https://www.youtube.com/watch?v=6fzRSE_p1Ys. Teraz w RPA czarni rasiści, którzy przejęli władze w RPA przy pomocy ideologii komunistycznej mordują białych w RPA. To samo będzie w europie. Dlaczego socjaliści wygrywają wybory za granicą? Bo kolorowi na nich głosują. Tego trendu już nie da się powstrzymać. To koniec świata jaki znamy.

    Odpowiedz
  • Eltor(2017-06-18 08:54) Zgłoś naruszenie 4814

    To jest dramat. Nowomodny socjalizm miałby być zastąpiony staromodnym socjalizmem. A wyrwać się z tego syfu się nie da? No, najwyraźniej nie, bo coraz więcej w zidiociałych społeczeństwach wyznawców państwizmu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Admin.(2017-06-18 10:03) Zgłoś naruszenie 4513

    Francuzi to zdegenerowany i zdemoralizowany naród. Wybrali Macrona, bo boją się reform, boją się spojrzeć prawdzie w oczy ! Uznali że wybierając Macrona, że jakoś to będzie, Będzie dalej,wysoki socjal i 35 godzinny tydzień pracy , być może Niemcy pomogą a może dalej da się drenować kraje z Europy Środkowej ? Otóż mylą się i to bardzo, do końca kadencji problem francuskiej gospodarki jeszcze bardziej nabrzmieje, co skończy się być może rozruchami ? Chowanie głowy w piasek nic tu nie pomoże ! Żarty się skończyły, a zaczął się realpolityik !

    Odpowiedz
  • james (2017-06-18 11:13) Zgłoś naruszenie 455

    Już się nie da z tego wyrwać bo głosują multikulti. Powiedziałbym krzyż na drogę ale nie wypada, wiec powiem półksiężyc na drogę.

    Odpowiedz
  • Terminator(2017-06-18 14:16) Zgłoś naruszenie 307

    Wraca staromodny socjalizm? Corbyn może być alternatywą dla Macrona [OPINIA]. Nie dziękuję!

    Odpowiedz
  • pytam(2017-06-18 10:01) Zgłoś naruszenie 296

    Starodawny tzn.wrócą pomniki lenina i stalina ??

    Odpowiedz
  • sid(2017-06-19 05:23) Zgłoś naruszenie 514

    Po postach widzę ze ludzie w Polsce mentalnie zostali w PRL-u,nie odróżniają państwa socjalnego od komuny , wpisując w to jakiś lewaków którzy są jak wypisujący tuta cuda tez anty unijni itp(przykłady parti ultra lewicowych z zacho czy polud Europy),,,,a już szczytem jest krytyka systemu Francji mniemając ze w Polsce jest lepiej,w Polsce ludzie nie rozumiejąc ze można nie pracować z rożnych powodów a system chroni obywatela i zapewnia mu mieszkanie i minimum socjalne 500euro ale jak sie ma minimalna pensje 350 euro i trzeba cale życie tyrać zęby przeżyć to czego wymagać,macie taki PRL w nowym kaczorowym wydany,,,,,no i ta propaganda pis-u ze na zachodzie gwałcą mordują i są strefy islamskie,no jak sie cale życie spędziło na wiosce a życie się zna z you tube,,,, to tak biali tu zginęli rzad policja i cala władza w rekach czarnych tak jak prezes mówi,,szczujcie się dalej w tym raju zwanym polska

    Odpowiedz
  • Okradany(2017-06-18 12:20) Zgłoś naruszenie 431

    Po przestępczych zapisach i rozmnożeniu także powielającym rządowo-administracyjnych pionów i szeregów, ogromnych bieżących kradzieżach, także budżetowych i okołobudżetowych, czas na komisaryczne zrewidowanie wszystkich wydziałów, wydatków budżetowych i okołobudżetowych i obcięcie ich co najmniej o dwie trzecie okradane przez krajanów/ki, które rozmnożone pasożytują przestępczo na społeczności ludzi ciężko pracujących, zwiększając ich obciążenia, ból i wysiłek, jak i powodują coraz liczniejszą śmiertelność z wycieńczenia i przepracowania w wieku przedemerytalnym, jak i oprócz kradzieży rzeczywistych wyprodukowanych dóbr pracy, kradzionych przez wykup i życie z przestępczego dofinansowania z zapisów giełdowo-bankowych i przerośniętych wydatków okołobudżetowych wzrosła kradzież danych osobowych i majątków po zmarłych, zamordowanych w taki sposób i okradzionych ludziach pracujących, także z odpoczynku i czasu zwykłego swojego życia.

    Odpowiedz