Co druga niedziela będzie bez zakupów. Nowe przepisy już od 2018 roku

28 września 2017, 10:35 | Aktualizacja: 28.09.2017, 10:47
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Centrum handlowe

Centrum handloweźródło: ShutterStock

Rząd odmraża obywatelski projekt ograniczający handel w niedziele i dopasowuje go do swoich oczekiwań. Jak dowiedział się DGP, rządząca partia zdecydowała, że początkowo obostrzenia mają obowiązywać tylko w co drugą niedzielę. Jeśli Polacy przyzwyczają się do nich, zakaz zostanie rozszerzony na wszystkie ostatnie dni weekendu. Zmiany mają być wprowadzane już 1 stycznia 2018 r. O ile oczywiście posłowie zdążą je odpowiednio wcześniej uchwalić.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (11)

  • ktoś(2017-09-28 11:43) Zgłoś naruszenie 115

    A co jeżeli będe chciał coś kupić w niedzielę? Np. nie mam jedzenia, a jednak bym coś chciał zjeść. Wtedy chipsy ze stacji benzynowej i dusimy do poniedziałku?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • miki(2017-09-28 11:54) Zgłoś naruszenie 84

    Podziękujemy Kaczystom przy urnie wyborczej. Odeslemy ich na wschód do pana Putina.

    Odpowiedz
  • trys(2017-09-28 12:10) Zgłoś naruszenie 96

    Zakaz pracy!!! - komuna bis, bo kościół każe, myślą, że więcej na tacę zbiorą - żalosne

    Odpowiedz
  • xyz(2017-09-28 12:16) Zgłoś naruszenie 145

    Wszystko fajnie tylko że nie wszyscy Polacy pracują do w ciągu tygodnia godziny 16:00, a weekend jest jedynym czasem kiedy można zrobić zakupy żywności na cały tydzień, ale przecież wąsaci Janusze najlepiej wiedzą co jest dobre dla każdego obywatela

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kelo(2017-09-28 16:30) Zgłoś naruszenie 23

    ...kraj zakazów i nakazów -..... to już było !!!

    Odpowiedz
  • gdfdd(2017-09-28 16:55) Zgłoś naruszenie 34

    głupota

    Odpowiedz
  • ofelia(2017-09-28 21:38) Zgłoś naruszenie 01

    wyobrazcie sobie... że jakiś idio ... wymyslił sobie misję do spełnienia kosztem społeczeństwa.!.. które ma mieć narzucone ograniczenie wolności i swobodę postępowania w zaspokajaniu swoich potrzeb ....czyli jest to przymuszanie do określonych zachowań .... co jest przestępstwem a sejm akceptuje takie rzeczy głosując za bezprawiem ....nie pojde w tygodniu na zakupy bo mi się nie chce... chodzę tylko w niedziele po kościele ...

    Odpowiedz
  • iki(2017-09-28 21:46) Zgłoś naruszenie 10

    dlaczego nie pokazuje sie wszystkich komentarzy tutaj ..

    Odpowiedz
  • XYZ(2017-09-28 21:48) Zgłoś naruszenie 10

    głupi ten ich pomysł, to juz lepiej byloby zrobic markety otwarte w kazda niedziele do 13-tej i stawka za niedziele 200 %,chcesz pracodawco zeby ktospracowałtoslono plać ale to jet za trudne do zrozumienia dla tych pseudo zwiazkowcow powolujacych sie na pseudo katolików.

    Odpowiedz