Unibep: Nowa hala produkcyjna domów modułowych będzie oddana do użytku w I kw.Warszawa, 16.11.2017 (ISBnews) - Nowa hala produkcyjna w Fabryce Domów Modułowych w Bielsku Podlaskim zostanie oddana do użytku w I kw. 2018 r., co pozwoli w perspektywie na wzrost produkcji modułów do ok. 1 700 modułów rocznie z 1 000 szt. obecnie, poinformował prezes Leszek Gołąbiecki.

"W I kwartale 2018 r. w Fabryce Domów Modułowych w Bielsku Podlaskim ma zostać oddana do użytku nowa hala produkcyjna, która pozwoli w perspektywie nawet na znaczący wzrost produkcji modułów - z 1000 szt. obecnie do ok. 1700 modułów rocznie. Ma to związek zarówno z nowymi rynkami dla budownictwa modułowego (głównie rynek szwedzki), jak też pomysłami na nowe produkty" - napisał Gołąbiecki w komentarzu załączonym do raportu.

Przypomniał, że Unihouse Oddział Unibep jest w trakcie realizacji pierwszego kontraktu na rynku szwedzkim - zostały tam dostarczone moduły wyprodukowane w Bielsku Podlaskim, trwa montaż budynków.

"Niezmiennie głównym naszym rynkiem dla Unihouse jest Norwegia - tylko w ostatnich miesiącach podpisaliśmy umowy na wybudowanie 80 mieszkań w Trondheim w Norwegii" - dodał prezes.

Wkopanie kamienia węgielnego pod budowę nowej hali produkcyjnej Fabryki Domów Modułowych Unihouse w Bielski Podlaskim miało miejsce 27 października 2017 r. Hala ma 8 tys. m2. Według szacunków, zatrudnienie wzrośnie o ok. 150 osób, podano także w raporcie.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1,25 mld zł w 2016 r.

(ISBnews)