O godzinie 15:47 czasu lokalnego w Hongkongu wartość wirtualnej waluty spadła do poziomu 12 974,5 dol. Oznacza to, że wartość Bitcoina od momentu, gdy była najwyższa i wynosiła 19 511 dol., straciła 38 proc.

Notowania Bitcoina

Notowania Bitcoina

źródło: Bloomberg

Inne kryptowaluty także zmagają się z falą wyprzedaży. Z danych umieszczonych na stronie coinmarketcap.com wynika, że tuż po godzinie 10:00 w ciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin traci ponad 20 proc., Ethereum – ponad 24 proc., a Litecoin i Cardano odpowiednio ponad 27 proc. oraz prawie 21 proc. Jedyną kryptowalutą z grupy najbardziej wartościowych, która zyskała w ciągu ostatnich 24 godzin, jest Ripple (wzrost o ponad 10 proc.).

Rzeczywistość mówi „sprawdzam” – komentuje Stephen Innes z Oanda Corp. „W sercu wzrostów leżał gwałtowny popyt przewyższający ograniczoną podaż” – dodaje.

Pomimo licznych ostrzeżeń, jakie wydają instytucje finansowe na świecie, coraz więcej inwestorów jest zainteresowanych wirtualnymi pieniędzmi, a do gry wchodzą coraz więksi gracze. Z informacji agencji Bloomberg wynika, że grupa Goldman Sachs chce uruchomić specjalne biuro zajmujące się handlem kryptowalutami. Jednostka ma wystartować przed końcem czerwca lub jeszcze wcześniej.

>>> Czytaj też: Możemy się już bać. Kryptowaluty wchodzą do realnej gospodarki i będą na nią wpływać