KNF zatwierdziła prospekt Selvity w zw. z emisją akcji serii HWarszawa, 31.01.2018 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Selvity, sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji serii H, podała Komisja.

"Z upoważnienia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdzono prospekt emisyjny Selvita SA, sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji serii H i zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii H oraz praw do akcji serii H" - czytamy w komunikacie.
Firmami inwestycyjnymi są Vestor Dom Maklerski i Bank Zachodni WBK, dodano.


Selvita na początku września br. złożyła prospekt emisyjny w związku z wtórną ofertą do 2,2 mln akcji H bez prawa poboru. Spółka planuje pozyskać z SPO do 140 mln zł. Pierwotny plan zakładał emisję w IV kw. 2017 r.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)