Czy Polacy są narażeni na podawanie źle przechowywanych szczepionek? Wywiad z głównym inspektorem sanitarnym

13 lutego 2018, 08:15 | Aktualizacja: 13.02.2018, 08:46
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
fot. Nikola Bilic

fot. Nikola Bilicźródło: ShutterStock

Produkty lecznicze należy bezwzględnie przechowywać zgodnie z zasadami. To świętość. Nikt tego nie kwestionuje. Inna sprawa, że wspomniane zasady są ustalone z dużym marginesem bezpieczeństwa. A zatem jeśli łańcuch chłodniczy zostanie przerwany, to szczepionki nie stracą od razu swoich właściwości. Niemniej żaden lekarz nie powinien podejmować decyzji o tym, czy dany produkt jest dobry, czy zły - mówi w wywiadzie Marek Posobkiewicz, główny inspektor sanitarny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (3)

 • xyz(2018-02-13 12:26) Zgłoś naruszenie 130

  Mafia.

  Odpowiedz
 • st(2018-02-13 14:38) Zgłoś naruszenie 20

  Szczepionki powinny być w lodówkach ale jak nie są..... to też są bezpieczne. Czyli prawda objawiona jest jasna. Szczepionki zawsze! są bezpieczne i wspaniałe. Dlatego ktokolwiek spróbowałby powiedzieć lub napisać cokolwiek złego musi się liczyć z konsekwencjami np. wydalenia z zawodu lekarskiego jak to ma miejsce w przypadku dr Jaśkowskiego. Czy w tej sytuacji możemy ufać lekarzom skoro mogą mówić tylko w jedną stronę? Jak można ufać systemowi zdrowia skoro zgodnie z procedurą w Polsce szczepi się noworodków w 1 dobie życia szczepionką która dawno została wycofana w Niemczech? Jak można szczepić dzieci skoro jak wystąpi NOP służba zdrowia jest nastawiona na wmawianie rodzicom że przyczyną objawów na pewno nie jest podanie szczepionki i zostają z problemem sami? Śmierdzi to wszystko na kilometr niestety. Najbardziej przykre jest to że dotyczy malutkich naszych dzieci u których możliwość stwierdzenia wpływu szczepień na ich zachowanie i w ogóle rozwój jest bardzo mocno ograniczona albo wręcz niemożliwa. I do tego wszystko działa w formie przymusu. Czy nie za dużo wątpliwości w tym temacie?

  Odpowiedz
 • Sciema(2018-02-13 12:28) Zgłoś naruszenie 01

  Mam pytanie szczepionki według naszego prawa to lek ale jakość nigdzie nie mogą znaleźć jakie choroby leczą ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze