Celem zmian jest upowszechnienie układów – warunki zatrudnienia w danym przedsiębiorstwie ma ustalać jego właściciel z załogą, a nie sztywny kodeks pracy. Jeśli obie strony się dogadają, będą mogły określić zasady (np. dotyczące czasu pracy) inne niż te przewidziane w kodeksie. Możliwe stanie się też zawieranie układów, które dotyczą tylko konkretnych spraw, np. zasad wynagradzania.
>>> WIĘCEJ W CZWARTKOWYM WYDANIU DGP
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Z Gazetą Prawną związany od 2005 r. Specjalizuje się w tematyce prawa pracy. Laureat stypendium Prezesa Rady Ministrów Jerzego Buzka oraz Specjalnej Nagrody pod patronatem Elżbiety Radziszewskiej, pełnomocnika rządu ds. równego traktowania, w ramach konkursu „Pracodawca godny zaufania”. Trzykrotny laureat nagrody dziennikarskiej przyznawanej przez Głównego Inspektora Pracy.
