Zza Buga bliżej do polskich szpitali. Zbliża się medyczna rewolucja

5 marca 2018, 20:32 | Aktualizacja: 27.03.2018, 15:27
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Szpital

Szpitalźródło: ShutterStock

Brakuje nam lekarzy, ale tym z zagranicy śrubujemy wymagania. Resort zdrowia chce rozluźnić obowiązujące zasady.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (37)

  • lekarz(2018-03-05 21:36) Zgłoś naruszenie 8057

    "nie musieli zdawać części egzaminów". i to jest pomysł? kto to wymyślił. polscy studenci całe studia piszą ciężkie egzaminy a tutaj dyplom od ręki? poza tym twierdzenie, że lekarzy w Polsce brakuje nie jest faktem - spójrzcie na dane epidemiologiczne a nie na kłamstwo które było powtarzane tysiąc razy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zielak(2018-03-05 21:37) Zgłoś naruszenie 3042

    egzamin jest po to aby nie leczyli nas znachorzy spod chaty w lesie! żadnej liberyzacji!

    Odpowiedz
  • koko(2018-03-05 21:41) Zgłoś naruszenie 9789

    lekarze zza wschodniej granicy? taaaa, nie mogą sobie poradzić z korupcją, gruźlicą, odrą i HIV, nie umieją mówić po polsku i jeszcze im poluzować wymagania? nie!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Gabi(2018-03-05 21:50) Zgłoś naruszenie 2158

    Bez przesady. Jeśli ich wiedza jest taka z medycyny jak na przyklad z filologii angielskiej lub innych kierunków to rownie dobrze można nie leczyć się wcale.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jacek(2018-03-05 23:34) Zgłoś naruszenie 89

    A może przyuczyć weterynarzy i chodowców rybek? za trudny egzamin? Znieśc egzaminy i do pracy .

    Odpowiedz
  • szkoda(2018-03-05 23:36) Zgłoś naruszenie 313

    Widać takie prikazy dostał reżim z centrali w Moskwie

    Odpowiedz
  • eeede(2018-03-06 00:49) Zgłoś naruszenie 1118

    Niemieckie media informowały w ostatnim czasie o dwóch przypadkach śmierci pacjentów z powodu braku wiedzy zagranicznych lekarzy w niemieckich szpitalach. Sprowadzenie lekarzy z Ukrainy to dobry pomysł ale jeden egzamin by się przydał.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • .(2018-03-06 08:18) Zgłoś naruszenie 1539

    W Polsce nie ma mało lekarzy, przekonać się o tym można, płacąc za prywatną wizytę. Nie ma wówczas żadnych kolejek, żadnego oczekiwania. Identycznie z badaniami laboratoryjnymi. Jedną rzecz nalezy wprowadzić, a mianowicie 10zł za wejście gabinetu, wówczas liczba hipochondryków spadnie o 99%.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Simon(2018-03-06 09:38) Zgłoś naruszenie 030

    Dyplom polskich uczelni medycznych jest uznawany w USA, co nawiasem mówiąc powoduje dużą ich popularność za granicą. Wystarczy wejść do jakiegoś szpitala przy akademii medycznej, by się o tym przekonać. Może jednak warto trzymać poziom? Lekarzy brakuje przede wszystkim na prowincji, ale tak było już w PRL. Większość po skończeniu uczelni woli zostać w Warszawie czy innym dużym mieście niż praktykować na prowincji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lek. Medycyny(2018-03-06 09:40) Zgłoś naruszenie 5441

    Ukraincy najlepiej pomoga Polsjej Służbie Zdrowia, jak zaczną myć ręce i przestaną zarażać Polaków żółtaczką. To najbardziej pomoże szpitalom.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bajki o polskich lekarzach(2018-03-06 09:49) Zgłoś naruszenie 11277

    Rankingu dla polskich uczelni medycznych nie da się sprawdzić , są tak dobre że ich tam nie ma w odróżnieniu do 8 ukraińskich.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Robert(2018-03-06 10:17) Zgłoś naruszenie 319

    A może po prostu zmienić system kształcenia lekarzy w Polsce, a nie dopuszczać niedouczonych ze wschodu?

    Odpowiedz
  • taka prawda(2018-03-06 12:09) Zgłoś naruszenie 452

    Prawda jest taka, że do lekarzy z Ukrainy w przychodniach są kolejki, gdyż pomimo lepszego przygotowania mają w sobie dużo empatii i człowieczeństwa, czego w przypadku większości polskich lekarzy ewidentnie brakuje. Znam przypadek, kiedy odmówiono pacjentowi przyjęcia na odział neurologiczny w jednym z warszawskich szpitalu na Szaserów), pomimo skierowania na cito oraz bardzo poważnego zagrożenia życia, a lekarz zapytał się dlaczego to on ma przyjąć i dlaczego właśnie tu. Krytykowanie lekarzy z zagranicy czy to wschodniej, czy innej opłaca się wyłącznie krajowym lekarzom, natomiast dla pacjentów , którzy są zmęczeni zachłannością, niesumiennym, nierzadko pogardliwym stosunkiem wielu lekarzy do nich , ta zmiana będzie korzystna .

    Odpowiedz
  • guru122(2018-03-06 12:29) Zgłoś naruszenie 188

    Przyjadą, popracują, zobaczą jak jest, zrobią obywatelstwo ue i sp....lą na zachód.

    Odpowiedz
  • jestem ZA!!(2018-03-06 13:00) Zgłoś naruszenie 594

    Oj będzie ból dooopy polskich lekarzy jak ich koledzy z Ukrainy będą leczyć i lepiej i o połowę taniej :)

    Odpowiedz
  • bkb2(2018-03-06 13:53) Zgłoś naruszenie 611

    To wreszcie ktoś zatkał nienajedzoną gębę tej hołocie zwanej lekarzami...

    Odpowiedz
  • szkodagadac(2018-03-06 15:39) Zgłoś naruszenie 13

    może jeszcze dyplom na ładne oczy? ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2018-03-06 21:03) Zgłoś naruszenie 02

    Lekarz Ukrainiec-Robot: 320 godz. za 2000 PLN!!!

    Odpowiedz
  • Pacjent(2018-03-06 22:47) Zgłoś naruszenie 50

    Wreszcie realne działania zmierzające do przełamania dyktatu cenowego grupy uprzywilejowanych kosztem reszty społeczeństwa. Koszty usług medycznych w stosunku do poziomu wynagrodzeń są horrendalne a do tego ich jakość jest coraz niższa. Zapraszamy wszystkich chętnych do pracy w medycynie skoro dla polskich lekarzy najważniejsze są tylko i wyłącznie stawki wynagrodzenia.

    Odpowiedz
  • JJ(2018-03-06 23:53) Zgłoś naruszenie 40

    Brawo - a rezydenci niech jada na zmywak do UKa, jak tylko zwroca oplate za swoje studia. Nikt nie powinien byc niezastapiony, w zadnym zawodzie.

    Odpowiedz