Konsorcjum Izostalu i Stalprofilu ma umowę z Gaz-Systemem o wartości 70,9 mln złWarszawa, 28.03.2018 (ISBnews) - Gaz-System podpisał z konsorcjum Izostalu i Stalprofilu umowę na dostawy izolowanych rur stalowych dla gazociągu Pogórska Wola-Tworzeń o wartości 70,9 mln zł netto, podał Stalprofil.

"Spółka powzięła informację o drugostronnym podpisaniu przez Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System umowy pomiędzy konsorcjum firm w składzie: Stalprofilu oraz Izostal a Gaz-System. Przedmiotem zawartej umowy jest wyprodukowanie, sprzedaż i dostawa izolowanych zewnętrznie i malowanych wewnętrznie rur stalowych dla realizowanego przez Gaz-System zadania inwestycyjnego: Gazociąg DN 1000 Pogórska Wola - Tworzeń, o długości około 41 km" - czytamy w komunikacie.

W ramach konsorcjum za produkcję i dostawę w/w izolowanych rur stalowych na rzecz zamawiającego odpowiada spółka zależna Izostal, dodano.

"Zawarta umowa częściowa realizowana będzie w ramach i na warunkach umowy ramowej z dnia 17 kwietnia 2015 roku, zawartej pomiędzy konsorcjum a Gaz-System" - czytamy dalej.

Wartość dostaw objętych zawartą umową wynosi 70,9 mln zł netto (87,2 mln zł brutto), a ich realizacja nastąpi w terminie od 1 września 2018 roku do 31 stycznia 2019 roku, podano także.

Stalprofil jest jednym z największych dystrybutorów stali w Polsce, oferującym wyroby hutnicze w sprzedaży krajowej i zagranicznej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r. W 2016 r. miała 800 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)