Ceny prądu w Polsce są najwyższe w historii

22 lipca 2018, 07:30
Źródło:wysokienapiecie
Wzrost cen energii elektrycznej

Wzrost cen energii elektrycznejźródło: Materiały Prasowe

Prąd z dostawą na przyszły rok kosztował w czwartek najwięcej w historii polskiej giełdy energii. Bieżące ceny są jeszcze wyższe. Ostro drożeje także gaz. Wszystko wskazuje na to, że nie unikniemy podwyżek przyszłorocznych rachunków.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (28)

  • antek(2018-11-25 14:31) Zgłoś naruszenie 00

    to co sie dzieje w Polsce to masakra, ja wzialem przyklad z zagranicy i zamontowalem na dachu domu panele fotowoltaiczne - sporo zaoszczedzilem a oze-biomar ma swietnej jakosci panele no i ceny wiec byl to dobry biznes, radze skorzystac poki ceny nie wzrosly kosmicznie

    Odpowiedz
  • stasiu(2018-10-02 17:45) Zgłoś naruszenie 20

    Mam podpisaną umowę z PGE na 2018 do31122019 na taryfę 1,2,3 B23 za 222 zł/KWh mimo to w dniu dzisiejszym otrzymałem informację że będę płacił w 1 taryfie 404,2 zł/MWh a w drugiej 478,2 zł/MWh z alternatywą rozwiązania umowy wzrost średnio o 98.6% Państwo nie respektuje umów.Kradzież w białych rękawiczkach To my płacimy za 500+ za pensie rządu ,górników itp a nie rząd

    Odpowiedz
  • FOTOWOLTAIKA_PRĄD_ZE_SŁOŃCA(2018-08-14 20:45) Zgłoś naruszenie 81

    Czy wiecie, że w związku z nieuniknionymi podwyżkami cen prądu bardzo opłaca się instalować panele fotowoltaiczne produkujące energie z promieni słonecznych, w domach, w firmach, a szczególnie w gosp.rol. Przy dzisiejszych cenach energii okres zwrotu to 6-8lat, a producent daje gwarancje na 25lat. Za przesył się nie płaci, a nadwyżki energii w instalacjach na taryfie G (domowe) z lata można wykorzystać w zime bo licznik jest dwukierunkowy. Polecam

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dorad(2018-07-25 14:47) Zgłoś naruszenie 40

    Ceny za prąd stanowią około połowy rachunku. Druga połowa to wygórowane opłaty. Przykładowo: cena zużycia prądu to 120zł,a rachunek blisko 270zł.To jest akceptowana przez rządzących lichwa i jawne łupienie obywatela. Nawet nie chce mi się pisać, jaki procent ten rachunek stanowi w polskich dochodach, a jaki w zachodnioeuropejskich...

    Odpowiedz
  • MS(2018-07-25 12:33) Zgłoś naruszenie 02

    dobrze że temat opłaty emisyjnej wciąż się rozwija, dzięki temu w najbliższym czasie w końcu odetchniemy czystym powietrzem !

    Odpowiedz
  • pisze(2018-07-25 11:22) Zgłoś naruszenie 04

    ceny paliwa rosna przez trumpa, ale orlen zaraz wprowadzi wszedzie ladowarki dla aut elektrycznych i bedzie mozna to olac

    Odpowiedz
  • cda(2018-07-23 17:57) Zgłoś naruszenie 02

    caly czas wszyscy narzekacie na smog. a teraz przez trumpa paliwa beda po 5 zeta

    Odpowiedz
  • ŁeeeNooo, ŁeeeNoo(2018-07-23 15:31) Zgłoś naruszenie 41

    Logiczne ,że zaraz podrożeją śpiwory wysokogórskie, swetry wełniane, polary i kapcie z futra Barana oraz wełniane skarpety. Pomyślmy co by było, gdyby sytuacja utrzymała się dziesięć lat, a my zamknęlibysmy wszystkie kopalnie?

    Odpowiedz
  • ano(2018-07-23 15:29) Zgłoś naruszenie 37

    Najpierw UE kazała nam ceny paliw dostosować (podnieść) do średniej unijnej a teraz jest to z prądem. Wyjątek stanowią tylko nasze pensje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dave(2018-07-23 07:37) Zgłoś naruszenie 497

    Chcieli PiS to mają.... płacić, płacić...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • no cóż(2018-07-22 18:12) Zgłoś naruszenie 657

    Nieudolność + rozdawnictwo zaczęły już dawać swoje owoce. Na spółkę z zaporowo drogim paliwem oraz drożejacym gazem, nie wroży dobrze na przyszlość.

    Odpowiedz
  • ert@ert-blog.pl(2018-07-22 15:06) Zgłoś naruszenie 206

    ...a ruiny Żarnowca pozdrawiają Solidaruchów...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Terminator(2018-07-22 15:02) Zgłoś naruszenie 25

    Eksport prądu za kilka lat to jeden z najlepszych biznesów! Dlatego inwestycje w nowoczesne EJ są niezbędne w Polsce!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Heheszek(2018-07-22 13:14) Zgłoś naruszenie 313

    Czyli kontrakty na prąd na przyszły rok są w Polsce (224 PLN) droższe niż w Niemczech i Czechach (210 PLN) oraz Francji (190 PLN), pomimo, że tamtejsi mieszkańcy mają więcej w portfelu? To pewnie przez to, że tyle w Polsce czerpiemy energii z tych drogich OZE...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ion(2018-07-22 12:01) Zgłoś naruszenie 6832

    Ceny rosną bo brakuje kasy na zasiłki dla wyborców Pisu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Brawo(2018-07-22 10:10) Zgłoś naruszenie 5218

    To ukryta dotacja górników i pośredników handlujących węglem oraz innych ...

    Odpowiedz
  • Nash(2018-07-22 08:24) Zgłoś naruszenie 518

    Porownywanie sie z Europa zachodnia... blagam. Moze zestawcie tez zarobki/MWh. Polsce potrzebne sa inwestycje w energie, najlepiej jadrowa. Zycze rzadowi zauwazenia tego problemu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz