Prezes Fed: Prace nad kryptowalutą Facebooka powinny zostać wstrzymane

11 lipca 2019, 12:42 | Aktualizacja: 11.07.2019, 13:05
Źródło:PAP
Bank Rezerwy Federalnej

Bank Rezerwy Federalnejźródło: ShutterStock

Prezes Rezerwy Federalnej USA (Fed) Jerome Powell uważa, że projekt kryptowaluty Libra prowadzony przez Facebooka "nie może kontynuować", zanim nie zostaną rozwiane obawy o prywatność, pranie pieniędzy, stabilność i ochronę konsumentów - podała agencja Reutera.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (4)

  • ba(2019-07-11 16:44) Zgłoś naruszenie 20

    Nowe waluta GAAF stanie się takim samym narzędziem tworzenia bogactwa dla nielicznych jak bankowość centralna i niewolnictwo wielu, jak jest teraz. Tylko nie będzie NBP państw a organy finansowe GAAF i ci będą wydawać kasę jak będą uważać - a nie będzie to tyle państw co jest teraz a 4. instytucje. To jest przerażające i dla mnie nieciekawe. Wielu nie rozumie bankowości a jeszcze więcej nie będzie wiedziało o pieniądzu wirtualnym. Za ta oszustwa i kantowanie będzie większe niż w RP po 1989.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • M5an(2019-07-11 14:10) Zgłoś naruszenie 30

    A to jest b.ciekawe, Bitcoin nimi nie wstrząsnął bo nie miał wsparcia instytucjonalnego; więc był mniej wriaygodny. Ale jak potężny koncern za krytpowalutą stanął, to nagle dostali drgawek jak mama merkel; czyli nareszcie krytpowaluty zaczynają spełniać swoją rolę-dynamitu który miał zniszczyć bankowość centralną i niewolnictwo rezerwy cząstkowej.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze