Politico: Sprzeciw Polski zostawia UE z mglistym "porozumieniem" w sprawie klimatu

13 grudnia 2019, 13:16 | Aktualizacja: 13.12.2019, 13:32
Źródło:PAP
Klimat

Klimatźródło: ShutterStock

Polska, najszybciej rozwijający się w ostatnich latach duży kraj UE, uchylił się od zobowiązania się do celu neutralności klimatycznej, co zostawiło UE z mglistym "porozumieniem" w tej sprawie - pisze w piątek wydawany w Brukseli portal Politico.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • Niestety(2019-12-13 14:33) Zgłoś naruszenie 701

    Portal Politico trudno uznać za źródło obiektywnych informacji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2019-12-13 14:18) Zgłoś naruszenie 1918

    Brawo Polska!!! Zmiana klimatu to globalna i naturalna sprawa a nie tylko UE!!! LoooooooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • lp23lp23(2019-12-13 14:07) Zgłoś naruszenie 182

    Niech niemcy dają 1 bilion euro dla Polski i możemy odchodzić od węgla. Ja u teściów dopiero 3 lata temu założyłem wodę i zrobiłem CO. Zrobiłem takie na jakie mnie było stać czyli kopciuch. W okolicy łatwo o drzewo, kupią dwie tony węgla i jakoś zimę się przetrzyma . Dlaczego nie mieli wcześniej ? A no bo 1939 roku , dom ojca moich teściów nowiutki , został zniszczony przez niemieckie bomby. Dobrze że uszli do ziemianki bo by zgineli. Po wojnie dziadek mojej żony odbudował małą chałupkę. Jego syn przez lata zmagał się z biedą i gdy budowali dom przyszły przemiany 1989. Kredyt spowodował u nich wtórna biedę. Zamieszkali w niewykończonym domu bez jakichkolwiek mediów. Dwa lata temu skorzystałem z dotacji i założyłem im panele fotowoltaiczne. Mają już ciepła wodę przez wiosnę lato i wczesną jesień. Wg Lewicy mam zlikwidować kopciucha i grzać prądem lub gazem. Idioci nie rozumieją że , mnie, czy mojej matki która mieszka w 200 000 mieście też nie stać. Tp nie znaczy że nic nie robimy żeby mniej kopcić. Matka również z pieniędzy mojego stypendium naukowego 15 lat temu ociepliła domek i pali może z tonę na rok węgla. U teściów własnie ocielpam dom styropianem 20 cm o lambdzie 32. A musze zaznaczyć że obecnie nie pracuje. Robie to z oszczędności sowich i żony. Jednakże nie moralne jest zmuszać ludzi żeby na siłę stawali się ekologiczni. Ludzie nie mają pieniędzy żeby w każdym domu była pompa ciepła i żeby jeździć teslą. Jak bym miał pieniądze to kupiłbym elektryka i dom zbudował z ytonga. Jak rząd nie wytrzyma presji to w Polsce kolejne pokolenie i moje dzieci 30 lat beda cierpiec biedę. Bycie ekologicznym tak ale na tyle ile nas stać. W afryce azji czy ameryce południowej i tak mają to w 4 literach.

    Odpowiedz
  • Taaaaaa(2019-12-13 15:29) Zgłoś naruszenie 118

    Póki co,blisko 80% en.el.w Polsce produkowana jest z węgla kamiennego i brunatnego.Tylko przygłup twierdzi ze za pomocą czarodziejskiej rózdzki mozna to zmienic w paręnaście lat.

    Odpowiedz
  • Tymczasem(2019-12-13 15:32) Zgłoś naruszenie 83

    A tymczasem hiszpanski"ABC" pisze o mistyfikacji pływania katamaranem Grety!!!

    Odpowiedz
  • PLN/USD(2019-12-13 14:31) Zgłoś naruszenie 81

    Poland is in a completely different position than most other EU countries regarding their energy mix. Unlike Germany, which is shutting down(!) its own traditional industries and starting to import(!) e.g. coal from China or other countries far away just to reduce their emissions, Poland can reduce their carbon footprint on its own and still have their national interest in mind. Thus, no unnecessary (huge) costs come up which the taxpayers have to bear and jobs can at least be kept for the short- to mid-term. Plus, it gives Poland time to create innovations in their energy grid so that they can probably reduce emissions and still sell coal abroad. Funny thought that Poland might export e.g. coal to other EU countries, which they will subsidize btw, and still keep their industry and national interest. God that must hurt some other European neighbors just to think about that.

    Odpowiedz
  • wniosek(2019-12-13 13:48) Zgłoś naruszenie 220

    Węgiel, ropa, gaz = CO2 = susza, ekstremalne upały= brak wody w kranie= bieda, horrendalne ceny za żywność=ucieczka z PL :(

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • PLN/USD(2019-12-13 14:30) Zgłoś naruszenie 21

    Poland is in a completely different position than most other EU countries regarding their energy mix. Unlike Germany, which is shutting down its own traditional industries and starting to import e.g. coal from China or other countries far away just to reduce their emissions, Poland can reduce their carbon footprint on its own and still have their national interest in mind. Thus, no unnecessary costs come up which the taxpayers have to bear and jobs can at least be kept for the short- to mid-term. Plus, it gives Poland time to create innovations in their energy grid so that they can probably reduce emissions and still sell coal abroad. Funny thought that Poland might export e.g. coal to other EU countries, which they will subsidize btw, and still keep their industry and national interest. God that must hurt some other European neighbors just to think about that.

    Odpowiedz
  • Test(2019-12-13 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    Test

    Odpowiedz