Wawer stawia na ekologiczną energię i ograniczenie kosztów zużycia energii elektrycznej. "Dzielnica uzyskała prawie 1,5 mln zł na montaż instalacji fotowoltaicznych w siedmiu nowych lokalizacjach, w ramach miejskich środków na walkę o czyste powietrze" - podał we wtorek urząd dzielnicy. Jak wyjaśnił PAP Konrad Rajca, rzecznik prasowy dzielnicy, pieniądze pochodzą z Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej m. st. Warszawy i zostały przeznaczone dla dzielnicy w ramach funduszy na walkę ze smogiem.

"Wstępne, szacunkowe analizy wskazują na znaczne oszczędności w kosztach zużycia energii elektrycznej sięgające kilkunastu procent" - powiedział PAP Rajca, pytany o wstępne szacunki skali oszczędności, jakie dzielnica pozyska po zainstalowaniu paneli.

Nowe panele będą montowane w tym roku na budynkach: Urzędu Dzielnicy Wawer, Wawerskiego Centrum Kultury, liceów przy ul. Halnej i Alpejskiej i przedszkoli przy Trakcie Lubelskim, Korkowej i Wilgi. Obecnie odnawialną energię z paneli fotowoltaicznych, w ramach Wawerskiego Klastra Energetycznego, wykorzystują już szkoły podstawowe przy ul. Króla Maciusia, Kadetów i Przygodnej. (PAP)