O odwołaniu wtorkowych spotkań w Cleveland poinformowali rzecznicy sztabów wyborczych obu kandydatów.

"W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo publiczne anulujemy nasze dzisiejsze spotkanie w Cleveland (...) Poważnie traktujemy ostrzeżenia przedstawicieli władz stanu Ohio, którzy zgłosili obawy przed organizowaniem dużych wydarzeń w pomieszczeniach zamkniętych" - oświadczył rzecznik kampanii Sandersa Mike Casca. Dodał, że decyzje w sprawie kolejnych spotkań wyborczych będą zapadać na bieżąco.

"Zgodnie z zaleceniami władz i zasadami ostrożności nasze spotkanie w Cleveland w stanie Ohio zostało odwołane" - napisała w komunikacie prasowym dyrektor ds. komunikacji kampanii Joe Bidena Kate Bedingfield.

W Ohio potwierdzono do tej pory trzy przypadki koronawirusa, a w całych Stanach Zjednoczonych, według ostatnich danych Johns Hopkins University - ponad 800. 28 osób zmarło.

We wtorek odbywają się kolejne prawybory Partii Demokratycznej w Dakocie Północnej, Idaho, Michigan, Missisipi, Missouri oraz Waszyngtonie. Rywalizacja o nominację Demokratów de facto zawęziła się do pojedynku między Sandersem i Bidenem. Faworytem - jak wskazują sondaże - jest były wiceprezydent. W przyszłym tygodniu Demokraci będą głosować właśnie w Ohio, a także w Arizonie, Illinois i na Florydzie.

Prezydent Donald Trump - jak zauważają media w USA - nie podziela obaw, iż koronawirus stanowi znaczące zagrożenie dla zdrowia publicznego.

W poniedziałek na Twitterze przywódca USA skrytykował atmosferę wokół koronawirusa, pisząc, że "w ubiegłym roku 37 tys. Amerykanów zmarło na zwykłą grypę. Średnio umiera (na nią) od 27 tys. do 70 tys. rocznie. Nic nie jest zamykane, życie i gospodarka toczą się dalej".

Demokraci ostatecznie mają wskazać kandydata na prezydenta w lipcu. Wybory prezydenckie, w których o reelekcję z ramienia Republikanów ubiega się Donald Trump, zaplanowano na 3 listopada. (PAP)