Pojazdy firmy Mobilis to 12 przegubowych Mercedesów Conecto G oraz 18 krótszych Isuzu Cityport. Autobusy z rocznika 2019 są klimatyzowane, monitorowane i niskopodłogowe. Spełniają także wymagane normy spalania Euro VI.

Nowe autobusy będą kursować na liniach 115, 118 i 133. „Dzięki nim MPK będzie mogło realizować więcej kursów na innych liniach, co sprawi, że podróżowanie komunikacją miejską, zwłaszcza w tym trudnym okresie epidemicznym, stanie się bardziej komfortowe i bezpieczne dla pasażerów” – powiedział prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder cytowany w przesłanym PAP komunikacie.

Jak podkreślono, dzięki dodatkowym pojazdom firmy Mobilis oraz zakupowi 60 nowych mercedesów przez MPK w tym roku, 85 proc. wrocławskich autobusów będzie wyposażonych w klimatyzację, a wiek taboru spadnie do niecałych 5 lat.

„Cieszymy się, że będziemy mogli świadczyć swoje usługi dla Wrocławia, który jest trzecim obsługiwanym przez naszą firmę miastem po Warszawie i Krakowie. Mamy nadzieję, że pasażerowie będą zadowoleni z nowych autobusów” – mówił prezes Mobilis Łukasz Trzaska.

Umowę podpisano do lutego 2025 roku, a jej wartość to niemal 121 mln zł brutto. Przewoźnik ma wykonywać rocznie dla MPK średnio 2,1 mln wozokilometrów.

MKP dodaje, że autobusy firmy Mobilis będą - tak samo jak reszta autobusów wrocławskiego przewoźnika - dokładnie czyszczone po powrocie do zajezdni, zawierają strefę wydzieloną dla kierowcy i są wyposażone w artykuły dezynfekujące dla kierującego pojazdem. Drzwi będą otwierane przez kierowcę. (PAP)

autorka: Agata Tomczyńska