Polski rynek zarządzania flotami samochodowymi należy do najdynamiczniej rozwijających się w Europie. W pierwszym półroczu wzrost wyniósł 32 proc. w porównaniu z sytuacją sprzed roku. Sektor CFM (car fleet management) ma przed sobą dobre perspektywy w Polsce.
"Rzeczpospolita" powołuje się na badania Corporate Vehicle Observatory, przeprowadzone wśród menedżerów w 9 europejskich krajach (w tym w Polsce), na zlecenie Arval - firmy wynajmu aut.
Autorzy badania zauważyli, że polski rynek CFM różni się od rynku zachodnioeuropejskiego zarówno szybszym wzrostem jak i stopniem wykorzystania usług dodatkowych. Polscy klienci rzadziej korzystają z raportowania online o stanie floty czy zarządzania kartami paliwowymi.
Szybko rośnie (o 60-70 proc. rocznie) wykorzystanie GPS. Jednak zaledwie co piąty samochód flotowy jest monitorowany, choć, jak szacują firmy, koszt zwraca się po 3-4 miesiącach dzięki mniejszemu zużyciu paliwa.
AL
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: Własne
Tematy: gospodarka
Zobacz
|
