Europejskie giełdy szukają kierunku

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
5 października 2009, 09:25
Otwarcie europejskich giełd na początku nowego tygodnia nie przyniosło inwestorom wyraźnych wskazówek, co do dalszego możliwego ruchu indeksów. WIG20 rozpoczął notowania od solidnego wzrostu, ale nie na wszystkich giełdach zachodnioeuropejskich było tak... zielono.

Indeks największych spółek warszawskiej giełdy WIG 20 na otwarciu poniedziałkowej sesji wzrósł o 0,75 proc. i wyniósł 2160,11 pkt.

Brytyjski indeks FTSE 100 po otwarciu notowań wzrósł o 0,20 proc. i wyniósł 4996,37 pkt.

Po otwarciu francuski indeks CAC 40 bez zmian wyniósł 3649,94 pkt.

Po otwarciu notowań niemiecki indeks DAX spadł o 0,03 proc. i wyniósł 5466,44 pkt.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj