„Jesteśmy bardzo zadowoleni z otrzymania zgody KNF, która umożliwia transakcję. Przybliża nas ona do utworzenia jednego z wiodących graczy na polskim rynku consumer finance" - powiedział Javier San Félix, wiceprezes Santander Consumer Finance.

W efekcie tej transakcji marka AIG Bank zniknie z polskiego rynku. Jej placówki i oddziały przejdą pod markę Santander Consumer Bank w przeciągu nadchodzącego roku. Przyszła połączona spółka będzie posiadać 250 placówek, portfel kredytów o wartości 3,2 mld euro i depozyty na kwotę 1 mld euro.

Do czasu zakończenia procesu fuzji, oba banki będą działały jako oddzielne podmioty. Santander Consumer Finance będzie zarządzał oboma bankami, a ich centrale pozostaną we Wrocławiu.

Co ta zmiana oznacza dla klientów obu banków?

Reklama

Jak podano w komunikacie prasowym, klienci AIG Bank Polska i Santander Consumer Banku mogą nadal oczekiwać niezakłóconej obsługi, bez jakichkolwiek zmian w umowach i bez potrzeby podpisywania aneksów. Dane kontaktowe banków również pozostaną bez zmian.

Santander Consumer Bank SA od 5 lat jest liderem rynkowym w finansowaniu zakupów nowych pojazdów i zajmuje drugie miejsce w finansowaniu samochodów używanych. Działa także w segmencie leasingowym. AIG Bank Polska SA oferuje produkty kredytowe i depozytowe, koncentrując się na rynku consumer finance.

Banco Santander, który jest właścicielem Santander Consumer Bank, jest komercyjnym bankiem detalicznym z centralą w Hiszpanii. Z końcem 2009 r. Santander był największym bankiem w strefie euro według kapitalizacji rynkowej i czwartym na świecie pod względem zysku. Założony w 1857 r., Santander na koniec 2009 r. zarządzał środkami w wysokości 1 245 mld euro. Jest największą grupą finansową w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej. Santander wypracował zysk netto w wysokości 8 943 milionów euro.

ikona lupy />
Placówka Banco Santander w Madrycie / Bloomberg