„Skarb Państwa zaciągnął nieodwołalne zobowiązanie do doprowadzenia do wykonania w pierwszym terminie wszystkich posiadanych przez Skarb Państwa praw poboru oraz doprowadzenia do objęcia i opłacenia w całości wszystkich akcji oferowanych, do których objęcia będą uprawniały powyższe prawa poboru tak, aby po zakończeniu oferty publicznej Skarb Państwa posiadał, bezpośrednio lub pośrednio, nie mniej niż 36,68 proc. akcji w kapitale zakładowym Spółki oraz nie mniej niż 36,68 proc. ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu" – czytamy w komunikacie Ciechu.

>>> Zobacz też: Grupa Ciechu ma już wszystkie zgody na sprzedaż 45,42 proc. akcji PTU

Komunikat został opublikowany po zawarciu umowy pomiędzy Ciechem, SP oraz Domem Maklerskim PKO Banku Polskiego i Millennium Domu Maklerskiego, jako współoferującymi planowanej emisji do 23 mln akcji z prawem poboru w drodze oferty publicznej. W komunikacie podano, że zgodnie z umową, powyższe zobowiązanie Skarbu Państwa będzie mogło również zostać wykonane za pośrednictwem innych podmiotów, na rzecz których Skarb Państwa dokona zbycia wszystkich praw poboru. Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki chemicznej Ciech zdecydowało w ubr. o podwyższeniu kapitału poprzez emisję max. 23 mln akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy wobec obecnych 28 mln akcji.

Ciech złożył prospekt emisyjny do KNF 6 grudnia 2010 roku. Z ustaleń ISB wynika, że cena emisyjna oraz ostateczna wielkość emisji podana zostanie 25 stycznia. NWZ ustaliło termin prawa poboru akcji serii D na 2 lutego 2011 roku. Środki z emisji Ciech chce przeznaczyć na pełną realizację programu restrukturyzacji grupy, m.in. na realizację trzech projektów: modernizację wydziału energetyki w Sodzie Polskiej Ciech, elektrolizę w Zachemie oraz MPCA w Organice-Sarzynie.

Reklama