Finansowi specjaliści pracujący na Wall Street uważają, że w ciągu najbliższych trzech lat ich premie nie będą rosnąć- wynika z ankiety przeprowadzonej przez eFinancialCareers.com.

W przeprowadzonym drogą elektroniczną badaniu wzięło udział ponad tysiąc osób. Aż 80 proc. ankietowanych nie spodziewa się wzrostu corocznych premii przez kolejne trzy lata, a 46 proc. respondentów oczekuje nawet zmniejszenia bonusów dla pracowników branży finansowej.

Zdecydowana większość przepytywanych osób spodziewa się, że w tym roku otrzyma premię, z czego 41 proc. przewiduje, że może ona wzrosnąć w stosunku do 2010 roku. Jedna trzecia ankietowanych obawia się obniżki tegorocznych nagród finansowych.

Kwestia bonusów na Wall Street to zawsze gorący temat pod koniec każdego roku. Największe emocje budzą oczywiście gigantyczne premie dla wysoko postawionych bankierów w największych amerykańskich spółkach branży finansowej. Analityk Richard Bove z Rochdale Securities prognozuje, iż w tym roku z powodu zmniejszenia przychodów w bankowości inwestycyjnej spadną wynagrodzenia u największych pożyczkodawców w USA.